reklama

Jak na pojištění majetku

Češi mají většinou pojištěnou stavbu a na domácnost často zapomínají. Jedním z důvodů je i to, že považují pojištění budov a pojištění domácnosti za dva různé názvy pro jeden produkt. Pojištění budov řeší samotnou stavbu, pojištění domácnosti ošetřuje škody vzniklé na vnitřním zařízení a vybavení.

Jak na pojištění majetku

Jak nastavit pojistné limity

Správná výše pojistných limitů odráží aktuální hodnotu majetku. U staveb v tomto ohledu poradí pojišťovna, v případě pojištění domácnosti záleží na vás, na kolik si své věci ceníte. Pojistnou částku je třeba stanovit tak, aby v případě škody postačila na obnovení domácnosti do původního stavu. V úvahu berte nejen elektroniku a nábytek, ale i ty běžnější věci – oblečení a doplňky, nádobí, sportovní potřeby apod.

Na co zapomínáme

Češi zapomínají pravidelně aktualizovat své pojistné smlouvy. Mnohdy mají smlouvy uzavřené před mnoha lety, ale už neřeší, že se mezitím hodnota jejich majetku změnila. Obecné doporučení je aktualizovat smlouvy přibližně každé dva roky, nebo v okamžiku, kdy dojde ke zhodnocení stavby nebo domácnosti např. po rekonstrukci či nákupu nových spotřebičů.

Na co zapomínáme
Na co zapomínáme
Na co zapomínáme
Na co zapomínáme

TIP: Nové pojištění Můj majetek

Pojištění Můj majetek nabízí Česká pojišťovna od října. Užitečnou novinkou je vyplacení pojistného plnění v nových cenách tedy bez ohledu na stáří věci či stavby. Nově lze pojistit také úhradu pojistného při pracovní neschopnosti nebo pořízení bezbariérového bydlení. Součástí může být i dlouhodobé cestovní pojištění.

Pojištění je k dispozici ve třech variantách – Start, Standard a Exclusive. Tři roky trvání pojištění beze škod představují pro pojištěné nulovou finanční spoluúčast při první škodě. Asistenční služby jsou také k dispozici v různých variantách – základní technická asistence je v ceně pojištění a poskytne pomoc třeba v případě zabouchnutých dveří či vodovodních škod. Nadstandardní asistence obsahuje navíc např. právní asistenci, IT asistence vám může pomoci při úniku či ztrátě dat a Osobní asistence s odklízením sněhové nadílky či úklidem domácnosti v případě vaší imobility.

Publikováno: 19. 11. 2016, Autor: Česká pojišťovna (text a foto) , Profil autora: Redakce