reklama

Prosincový Zahrádkář na stáncích

Prosinec patří právem mezi nejoblíbenější měsíce v roce. Milují jej nejen děti, ale i dospělí, pro které je kromě jiného adventní čas i skvělým důvodem pro zpomalení životního rytmu, rekapitulaci končícího roku i pro regeneraci sil. Prosinec je také měsícem, kdy se zahrada již naplno uložila k zimnímu spánku a ke slovu se tak dostává především oblíbená příloha Zahrádkářka. Na své si v prosincovém čísle přijdou mj. ovocnáři, zelináři, ale i přátelé okrasných zahrad.

Prosincový Zahrádkář na stáncích

V prosincovém čísle se mj. dočtete:

Domácí trvalky pro vlhká místa

Pokud budete chtít trvalkami osázet vlhčí stanoviště, musíte kromě správného výběru rostlin dbát i na dostatečný spon výsadeb. S úspěchem na těchto místech můžete pěstovat třeba rozrazil, kakost, bezkolenec, jarmanku, kosatec, upolín a mnohé další. Trvalky z vlhkých luk lze sázet do záhonů a tvořit z nich komponované kombinace. Více inspirace hledejte od strany 14.

Nenechte se obalamutit nepoctivými prodejci

Na tuzemských výstavách se stále můžete setkat s prodejci, kteří se ve snaze prodat všechno za vysokou cenu neváhají uchýlit k nekalým obchodním praktikám. Nejkřiklavější příklady jsme pro vás zdokumentovali a uvedeme na pravou míru nepravdivá či zavádějící tvrzení prodejců. Čtěte pozorně od strany 18, ať nejste vy jejich příští obětí.

Vyrobte si levné a krásné podpůrné konstrukce

Ne každá rostlina dostala do vínku pevný stonek, který udrží celou rostlinu kompaktní. Právě pro ně existuje řešení v podobě šikovných opor. Na straně 24 se dozvíte, jaký materiál se hodí pro výrobu levných, praktických a přitom oku ladících konstrukcí pro vaše rostliny na zahrádce. Poměrně oblíbené jsou například ještě neolistěné větve břízy, které se navzájem proplétají, takže vytvoří stabilní oporu.

Nové odrůdy malin

Přemýšlíte, jak omladit ovocné keře na zahrádce? Toužíte po nových chutích drobného ovoce? Pak si rozhodně nenechte ujít přehled nových odrůd maliníku. Od strany 28 se vám představí výnosné, chutné, nebo remontantní odrůdy, které by neměly chybět na vaší zahradě. Například odrůda Pokusa má dlouhou dobu zrání a pro své velké plody je považována na dezertní odrůdu.

Zahrádkářka

Zahrádkářka
Zahrádkářka

V prosincovém čísle určitě zaujme rozhovor s naší kuchařskou hvězdou Florentýnou, která vás mj. naučí, jak přípravy na Vánoce správně načasovat a zorganizovat. Naservírujeme vám samozřejmě skvělé vánoční menu a ukážeme postup, jak si vyrobit netradiční, ale o to krásnější vánoční dekorace.

Informace o časopisu najdete a www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.

Publikováno: 27. 11. 2016, Autor: Časopis Zahrádkář (text a foto) , Profil autora: Redakce