reklama

Zima se do dílny nedostane

Moc ráda pracuji se dřevem. To je jasné, že doma na koberci tuto zálibu provozovat nemohu. No jo, ale jak to udělat, když venku je již pěkně vlezlo a pokud se zavřu do dílny, s prokřehlými prsty dojdu spíš k nějaké újmě než ke kouzelnému výrobku. Pokud si seženu starší kamínka na dřevo a uhlí, obávám se, že v dřevěné boudě, která nám slouží jako kutilské útočiště, to nebude zrovna to pravé ořechové. Přeci jen zde nechci trávit celý den, ale třeba jen hodinku či dvě. A kvůli tomu rozpalovat kamna, která pak hoří (již bez dozoru) další tři hodiny, mi nepřijde tak bezpečné. Ale pořídit si takový teplomet…

Zima se do dílny nedostane

K čemu slouží teplomet?

Teplomety od společnosti Meva slouží ke krátkodobému zvýšení teploty. Můžeme si pořídit přenosný (mobilní) teplomet, který má piezozapalování a používá jednorázové kartuše s ventilem, nebo teplomet s keramickým hořákem či teplomet na propan butan. Záleží jen na vás, kolik chcete investovat a k jakým účelům chcete teplomet používat.

Co frčí

Nejprodávanějším typem je BRI TB01005 od Mevy, který má výkon 4,4 kW a dvoupolohový regulátor. Je vybaven bezpečnostní pojistkou, má keramický hořák a nastavitelný víceúčelový držák. Je vyroben z kvalitního pozinkovaného plechu, který zaručí jeho odolnost. Součástí výrobku je regulátor tlaku a hadice 0,6 m.

Co frčí
Co frčí
Co frčí
Co frčí

Dalším z produktů, které jsou určeny k vytápění prostor je teplomet ARDENT, typ 2171. Tento teplomet je oblíben u zákazníků díky ideálnímu poměru ceny k výkonu. Není však určen k dlouhodobému vytápění. Je přímo připojen přímo k propan butanové láhvi s provozním tlakem max. 1,7 MPa. Propanbutanová lahev není součástí výrobku.

Co frčí
Co frčí
Co frčí
Co frčí

Nevzdávejte se vícedenních výletů

S přibývající zimou se ještě nemusíte vzdávat dvou- a vícedenních výletů jen pro to, že v chatách, kde běžně na cestách přespáváte, není topení a tudíž je zde trochu chladněji. Stačí mít sebou mobilní teplomet RA s piezozapalováním. Používá jednorázové kartuše s ventilem KP 02002. Svými rozměry 280 (šířka) x 300 (hloubka) x 210 (výška) mm se vejde do každého většího batohu a váhu 3,3 kg na zádech téměř neucítíte. Odměnou vám samozřejmě bude krásně zahřátá místnost či stan, kde budete chtít přespat. Výkon se pohybuje okolo 1,15 kW a spotřeba 84 g/hod. Z jedné kartuše získáte tři hodiny plného výkonu.

Nevzdávejte se vícedenních výletů
Nevzdávejte se vícedenních výletů
Nevzdávejte se vícedenních výletů
Nevzdávejte se vícedenních výletů

Meva a.s. je tradiční český výrobce, který na náš trh dodává přenosné teplo pro dům, zahradu i dílnu. U svých prodávaných plynových spotřebičů zajišťují jak záruční, tak pozáruční servis. Více informací o produktech naleznete na www.meva.cz.

Publikováno: 2. 12. 2016, Autor: Pavla (text), Meva (text a foto), Profil autora: Redakce