reklama

Papírová archeologie aneb tip pro nadšence do modelařiny

Patříte k těm, kteří zažili a užili si časopis ABC a netrpělivě čekali na každé další číslo, aby si mohli slepit další papírový model? Nebo vás slepování papírových modelů baví právě teď? Tak to by vás mohla zajímat kniha Papírová archeologie.

Papírová archeologie aneb tip pro nadšence do modelařiny
Apollo 11
Apollo 11
Alkona
Alkona
BE2a
BE2a
Bentley
Bentley

Máte v rodině nadšeného modeláře, šikovného školáka nebo pamětníka časopisu ABC? Přesně pro ně by mohla být kniha Papírová archeologie vhodným dárkem pod stromeček.

A co že je "papírová archeologie?" Na to odpovídají přímo autoři knihy a také stránek, které se zabývají tímto tématem: "Nekutáme v lomech se štětečky a příručkami s obrázky trilobitů – pátráme po letitých vystřihovánkách a papírových modelech." Papírové modelářství má ohromně bohatou historii, je barvitá stejně, jako jsou pestré vystřihovánky a papírové modely.

Tank CKD
Tank CKD
Tatra 25
Tatra 25
Art-Lina
Art-Lina
Avia
Avia

A co dodávají autoři ke knize: "Již 1. 10. 2016 vyšel druhý díl encyklopedie Papírová archeologie, ve kterém jsme si vzali pod lupu časopis ABC z let 1970-76, tedy ročníky 15-20. A nejen je, měli jsme toho pod lupou více. Nechybí 8 listů vystřihovacích příloh, za které děkujeme arch. Richardu Vyškovskému a Ladislavu Badalcovi. Nuže, připijme knize na zdraví a nechť najde cestu k mnoha čtenářům!"

Mon Tresor
Mon Tresor
Jihočeský statek
Jihočeský statek

Pokud vás historie papírových modelů zajímá, možná si rádi přečtete i příběh o tom, jak vůbec vznikl nápad na tuto encyklopedii a co její vydání provázelo.

Publikováno: 4. 12. 2016, Autor: redakce, Stanislav Fajkus (text a foto), Profil autora: Redakce

Mohlo by vás dále zajímat