reklama

Krásné ozdoby na baňky

Základní kroky při výrobě korálkových dekorací, ale i šperků, jsme si ukázali v minulém článku. Dnes vám představíme postup pro vytváření neobvyklých vánočních košilek pro ozdoby na stromeček. Nemusíte přeci kupovat pokaždé, když se změní barevné trendy, nové ozdoby. Vyzkoušejte tento postup a uvidíte, jak si odpočinete a ještě ušetříte.

Krásné ozdoby na baňky

Co budete potřebovat:

Na Velkou hvězdu ve stříbromodré:- 96 modrých voskových korálků, ø 4 mm- 40 modrých voskových korálků ve tvaru olivy, 3 x 6 mm- 16 modrých voskových korálků ve tvaru slzy, 4 x 8 mm- asi 16 g stříbrných metalických rokajlů, ø 2,6 mm- tenkou bílou nit, 3,6 m dlouhou- jehlu k navlékání korálků

Na Malou hvězdu ve stříbrné (bílé):- 80 stříbrných (bílých voskových) metalických korálků, ø 4 mm- 40 stříbrných (bílých) metalických korálků ve tvaru olivy, 3x6 mm- 16 stříbrných (bílých voskových slz) metalických korálků ve tvaru slzy 3x6 mm- asi 14 g průsvitných rokajlů se stříbrným odleskem (s bílým odleskem), ø2,6 mm- tenkou bílou nit, 3 m dlouhou- jehlu k navlékání korálků

Postup:

1. Na nit navlékněte 56 (velká hvězda), 40 (malá bílá hvězda) nebo 38 rokajlů (malá stříbrná hvězda). Korálky posuňte na konec nitě. Asi 20 cm od jejího konce vytvořte kroužek a nitě zauzlujte. Podle kroku 1 navlékněte korálky a spojte je do jednotlivých cípů. Celkem jich vypracujte osm.

2. Podle kroku 2 navlékejte korálky k vnějšímu okraji a udělejte další řadu s osmi cípy.

Postup:
Postup:

3. Nit veďte znovu podle kroku 3 k vnějšímu okraji a vypracujte další řadu s osmi cípy.

Postup:
Postup:

4. Jeden z těchto cípů provlékněte až ke korálku ve tvaru olivy a podle kroku 4 vypracujte poslední řadu s cípy v protisměru. Konec nitě pak znovu veďte k vnitřnímu ukončovacímu okraji a zde jej zauzlujte s druhým koncem nitě. Konce nitě zapošijte a hotovou ozdobu připevněte přes zavěšení baňky.

Postup:
Postup:

Vybíráme z knížky Třpytivé vánoční ozdoby edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 18. 12. 2016, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce