reklama

Pojištění úrazu

O oblíbenosti chat, chalup a zahrad v Česku bylo napsáno již mnoho. Při činnostech spojených s údržbou nemovitostí a zeleně obklopující tato místa odpočíváme většinou od práce v zaměstnání. Jenže právě proto, že tyto činnosti vykonáváme pouze „amatérsky“, skýtají spolu se svými, většinou elektrickými, pomocníky také větší riziko úrazu, než kdybychom leželi u vody nebo seděli doma u počítače. Kromě toho nejen děti, ale i dospělí mají tendenci mnohá rizika podceňovat.

Pojištění úrazu

Jak vyplývá ze statistik České pojišťovny většina sezónních úrazů se přihodí právě při práci na zahradě, v domácnosti, dílně nebo na chatě. Úrazy při práci se sekačkou přitom nejsou výjimkou. Stačí například trocha nepozornosti a špatně nasazená struna u strunové sekačky vám může nepříjemně popálit nohy. Mnohem nebezpečnější jsou pak například motorová pila či obyčejný žebřík ve výšce pár metrů. Právě z něho nedávno spadl při česání třešní tatínek dvou synů, kterým chtěl názorně demonstrovat, jak správně úrodu otrhat. Po pádu z pěti metrů si zlomil obě ruce. Úraz, ať už se přihodí kdekoliv, je neočekávaným a hlavně nemilým zásahem do každodenního života. Každé zranění je nepříjemné – bolí, je časově neodhadnutelné, mění plány, může být finančně náročné. Proto je na místě promyslet zajištění sebe a své rodiny pro případ úrazu.

Pojištění úrazu
Pojištění úrazu

Každá koruna dobrá, v době léčby úrazu zvlášť

Klienti České pojišťovny hlásí denně Klientskému servisu 600 až 700 úrazů. Z každé šesté zdravotní újmy pak uplatňují trvalé následky. Již několik let se pravidelně objevuje jako nejčastější diagnóza úrazů v ČP chirurgicky ošetřená řezná nebo tržná rána, druhou v pořadí bývá zlomenina vřetenní kosti, na třetím místě pak figuruje podvrtnutí kotníku. Na dalších místech jsou popáleniny, ostatní zlomeniny, otřesy mozku… Následky všech těchto nepříjemností dokáže zmírnit ještě lépe úrazové pojištění.

Každá koruna dobrá, v době léčby úrazu zvlášť
Každá koruna dobrá, v době léčby úrazu zvlášť

Více variací za méně peněz

Úrazové pojištění je optimální ochranou jak pro dětského, tak dospělého klienta a při optimální kombinaci jednotlivých rizik na něm lze výrazně ušetřit, nebo dokonce mít některé z nich zcela zdarma.

Jistota pro řidiče i spolujezdce

Klient si dnes může sjednat samostatně jakékoliv pojištění. Jedná se o pojištění trvalé invalidity následkem úrazu a velice levné pojištění smrti úrazem v motorovém vozidle, jehož cena začíná už na 2 Kč měsíčně při pojistné částce 100 000 Kč. Přičemž je lhostejné, zda pojištěný bude řidičem nebo spolujezdcem. Další změnou je zvýšení pojistného plnění u trvalých následků a drobných úrazů. Například u doby nezbytného léčení úrazu umí ČP nově garantovat výši pojistného plnění, které může dosahovat až 4000 Kč za každý den léčby.

Jistota pro řidiče i spolujezdce
Jistota pro řidiče i spolujezdce

Peníze pomohou při léčbě, ne až po ní

U trvalých následků, jejichž hlášení v našich statistikách přibývají, jsme zavedli pětinásobnou progresi, takže díky tomuto plnění můžeme zraněnému i při výpadku mzdy zajistit jeho běžnou životní úroveň. Vzhledem k tomu, že nejčastějšími pacienty jsou dle našich statistik muži ve věku mezi 40 až 48 lety, tedy živitelé rodin, je pro ně nespornou výhodou i zrychlená likvidace. Pojistné plnění dostanou již po stanovení diagnózy, tedy kdy ještě léčba probíhá, nikoliv až po jejím ukončení.

V životě jsou situace, kdy zkrátka nechcete čekat. Oceníte rychlou reakci - rychlou pomoc. A Česká pojišťovna ji nabízí.

Publikováno: 6. 2. 2017, Autor: Česká pojišťovna (text a foto), Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (foto), Profil autora: Redakce