reklama

Beton v interiéru jako dekorační prvek

Beton v interiéru je v posledních letech i v Česku velmi žádaným materiálem. Skýtá totiž široké možnosti využití. Velkou výhodou jsou i rozsáhlé možnosti úprav povrchu. V interiéru se tak můžete střetnout s betonem vymývaným, škrábaným, broušeným i leštěným. Vybrat si můžete i mezi různou barevností, strukturou a texturou. Díky tomu všemu ho v interiéru najdete i v místech, kde byste to nečekali.

Beton v interiéru jako dekorační prvek (Zdroj: Depositphotos)

Beton v interiéru

Beton v interiéru se uplatňuje pro velkou odolnost, životnost a nadčasovost. Cení se i to, že nevyžaduje přílišnou péči. Navíc není pravda, že by se beton hodil pouze do minimalistického nebo industriálního interiéru. Beton do interiéru můžete zakomponovat různým způsobem. Pokud je užitý s citem, dokáže mile překvapit. Vůbec nepůsobí chladně, zvlášť když je kombinován s přírodními materiály.

Betonové květináče
Beton v interiéru může být použit různým způsobem. Velmi originálně vypadá třeba v podobě konferenčních stolků (Zdroj: Depositphotos)

Betonová stěrka

Nejpopulárnější využití betonu v interiéru představuje betonová stěrka. Stěrka použitá v interiéru přitom nemusí být vůbec šedá, může být probarvena různými pigmenty. Nejvíce jde o pigmenty červené, hnědé nebo žluté, které dávají betonové stěrce teplejší ráz. V kombinaci s kontrastními barvami a materiály vytváří unikátní atmosféru. Stěrku je možné nanášet téměř na každý podklad. Setkat se s ní tak můžete klidně i v koupelně, kde je však nutné použít speciální typ stěrky.

Přepážky
Beton může být zajímavým designovým prvkem (Zdroj: Depositphotos)
Bar
Beton velmi dobře vypadá i v případě použití na barový pult (Zdroj: Depositphotos)

Betonový nábytek

Beton se v současnosti v interiéru objevuje skutečně všude. Setkat se tak můžete se stylovými lavičkami, konferenčním i jídelním stolem, lampami a dokonce i s betonovou vanou. Hodí se však i na kuchyňskou linku nebo na barový pult.

Stůl
Betonový stůl vypadá velmi působivě (Zdroj: Depositphotos)

Betonové dekorace v interiéru

Jednou z forem betonu v interiéru jsou betonové dekorace. Kouzlo betonových dekorací spočívá v jejich upřímnosti. Beton si totiž na nic nehraje. Je jednoduchý, čistý a má velmi zajímavý povrch. Svou podobou nám přibližuje kámen. Velmi si rozumí se dřevem, kamenem, sklem a galvanizovaným kovem.

Betonové dekorace
Velmi oblíbené jsou v posledních letech i betonové dekorace (Zdroj: Depositphotos)

Betonové dekorace mohou mít pestrou podobu

Na českém trhu dnes naleznete širokou nabídku různých betonových dekorací, nicméně pokud jste kreativní, můžete si je vyrobit i sami. Není se čeho bát, není to nic složitého. Navíc beton seženete v každém dobrém hobby marketu nebo ve stavebninách a bude vás to stát jen pár korun. Sami si z betonu můžete vyrobit například různé květináče, misky, svícny, podtácky, vázy, zarážky dveří i knih, rámy na obrazy (zrcadla), nádoby, židličky, písmena, mýdlenky, a třeba také stojánky na tužky nebo zubní kartáčky.

Koupelna
Beton najde své uplatnění i v koupelně, a to jak na stěnách nebo podlaze, tak i ve vybavení (Zdroj: Depositphotos)

Publikováno: 29. 4. 2020, Autor: Adriana Dosedělová (text), Depositphotos (foto) , Profil autora: Adriana Dosedělová