V červenci to už na zahradě i na terase běží na plné obrátky. Abyste tu krásu uchovali po dlouhou dobu, měli byste tomuto tempu stačit. Každých 7 až 10 dní přihnojit okrasné květiny v nádobách, odstraňovat odkvetlé květy, zaštipovat rajčata, vyvazovat popínavky, co nejčastěji sekat trávník a hlídat vodu v zahradních jezírkách či bazénech. Do toho nesmíte zapomenout sklízet tu lahodnou úrodu kolem sebe, péct, zavařovat, užívat si s dětmi prázdnin a samozřejmě si večer najít čas na grilování s přáteli. Abyste si celé to krásné období užili v klidu a bez starostí, o to se postará časopis Zahrádkář, váš rádce pro zahradu i domácnost.
V červencovém čísle se mj. dočtete:
Astra vládne letním vázám
Řezané astry nemají mezi letničkami konkurenci. Květy na dlouhých stopkách vydrží ve váze déle než týden. Je však třeba pamatovat na některá úskalí, která hrozí při pěstování. Musíte být připraveni rychle reagovat na fuzáriové vadnutí, dbát na to, abyste astry nesázeli po lilkovitých rostlinách, například po rajčatech a včas dokázali „vyhnat“ z porostu mšice. Pokud dodržíte pár základních zásad, o kterých časopis Zahrádkář informuje na straně 30, odmění se vám královna letniček bohatými květy.
Třešně – nové odrůdy či návrat ke klasice
Co největší a nejsladší — takové jsou představy dětí o ideální odrůdě třešní. Každá odrůda má své specifické využití a své místo na slunci. V červencovém Zahrádkáři představujeme novější i starší osvědčené odrůdy třešní, které by rozhodně neměly ujít vašemu zájmu. Naším favoritem je odrůda Tamara. Proč? To se dozvíte na straně 21.

Nedoceněná aronie se stává hitem zahrad
Aronie (temnoplodec černoplodý) bývá často mylně označována jako jeřabina černá. V českých podmínkách se tento středně vysoký keř téměř nepěstuje. Šťáva aronie je přitom označována za jeden ze zázraků přírody. Plody jsou plné vitaminů a minerálů dalších cenných látek. Navíc se jedná o nenáročnou rostlinu, která je vysoce mrazuvzdorná a nemá žádné speciální požadavky na půdu. Vše potřebné o aronii se dozvíte od strany 24.
Hnojte s rozmyslem
Přírodní zásoba živin v půdě je omezená, a tak je třeba čas od času pro zajištění uspokojivých výnosů sáhnout k přihnojování. Ideální je samozřejmě vlastní kompost, který je zárukou kvality a nezávadnosti. Hnojení je zkrátka věda, ke které je třeba přistupovat s rozmyslem. Na straně 48 vám červencový Zahrádkář sdělí, jaké jsou nároky půdy na živiny a jak je naplnit.
Zahrádkářka

Pravidelná příloha Zahrádkářka, ukrytá uvnitř časopisu Zahrádkář, obsadila do hlavní role červencového čísla jahody. Naši čtenáři se totiž pochlubili těmi nejlepšími recepty, které slaví úspěchy. Do redakce časopisu tak přišel například recept na bezkonkurenční jahodovou zmrzlinu, křehkou roládu a dokonce i na lehký jahodový salát.
Informace o časopisu najdete na www.zahradkar.org a na www.facebook.com/Zahradkar. Roční předplatné za 336 Kč můžete sjednávat na 800 100 134. Ideální i jako dárek pro skutečné zahrádkáře.
Publikováno: 3. 7. 2017, Autor: Zahrádkář (text a foto)
, Profil autora: Redakce