reklama

Úvěry přes internet: Jsou bezpečné?

V životě mohou nastat situace, kdy potřebujeme rychlou finanční injekci, na kterou naše úspory nestačí. V případě, že nemůže vypomoci rodina či známí, přichází na řadu půjčka. Jak správně vybrat tu, která vám co nejdříve vyřeší váš problém a nezhorší ho?

Úvěry přes internet: Jsou bezpečné?

Jakmile začnete hledat půjčky přes internet, snese se na vás lavina nabídek. Stačí kliknout a peníze vám dorazí na účet během pár minut. Jsou tyto nabídky bezpečné?

Půjčka on-line v sobě může nést rizika

Na finančním trhu existuje celá řada nebankovních institucí, které těží z životní situace svých klientů a tváří se jako poslední záchrana v nouzi. Takové společnosti cílí do slabin svých zákazníků a nabízí zdánlivě jednoduché řešení. Jenže stačí se na nabídky podívat pečlivěji a záhy zjistíte, že o výhodný typ půjčky se rozhodně nejedná.

Taková on-line půjčka možná představuje rychlé východisko z vašich problémů, ale přináší s sebou rizika. Proti mluví hlavně příliš vysoké úroky a další poplatky, které se k půjčkám vážou.

Zaplatit můžete i za předčasné splacení svého úvěru. A co teprve, když se zpozdíte se splátkou třeba jen o den? Vždy se proto vyplatí řádně dodržovat sjednané podmínky.

Půjčka on-line v sobě může nést rizika
Půjčka on-line v sobě může nést rizika

Jak najít bezpečnou půjčku přes internet?

Naštěstí jsou na trhu bankovní domy a seriózní nebankovní společnosti, které nabízí férové půjčky on-line. U takových neplatíte vysoké poplatky za kdejakou službu, můžete se spolehnout na zázemí spolehlivé společnosti a všechno navíc zvládnete vyřešit i z pohodlí domova.

Takových nabídek je mnoho, a proto je dobré je mezi sebou porovnat třeba ve srovnávačích půjček, kde ihned zjistíte, kterou zvolit.

Jak najít bezpečnou půjčku přes internet?
Jak najít bezpečnou půjčku přes internet?

Půjčte si rozumně

Nejlepší půjčka je žádná půjčka. Pokud už si však půjčku vzít musíte nebo prostě jen chcete, přemýšlejte. Existují samozřejmě půjčky potřebné až nezbytné, jako jsou například půjčky na bydlení, nenadálé situace, na auto či studium.

Lidé se ale nebojí půjčit si například na drahé vánoční dárky či na exotickou dovolenou, kterou si ze svého platu nemohou dovolit. Nadšení a nové zážitky jsou však pryč za pár dnů, ale dluh vydrží až několik měsíců. Je potřeba si však každou půjčku řádně rozmyslet.

I malá půjčka je půjčka

Velkou oblibu si získali tzv. mikropůjčky neboli rychlé půjčky do 5 000 korun. Zájem o ně za poslední pár let prudce vzrostl. Je potřeba brát i takovou nízkou půjčku vážně a být ve sjednávání opatrný. Měli byste si dát pozor především na různé sankce, jelikož i nízká půjčka může znamenat velký problém při špatném splácení.

Dnes malé půjčky naštěstí už reguluje nový zákon, a tak se trh protřídil od různých podvodníků a lichvářů. Je však vhodné si stále pečlivě vybírat mezi stovkami různých společností podle svých potřeb a možností.

Publikováno: 30. 7. 2017, Autor: Půjčkomat (text a foto), Profil autora: Redakce