reklama

Kolik lze ušetřit na pojištění nemovitosti a jak?

Pokud patříte k vlastníkům nějaké nemovitosti, je dobré svůj majetek chránit proti nenadálým událostem, haváriím, přírodním vlivům nebo zlodějům. Cena pojištění je zanedbatelná ve srovnání s možnou finanční ztrátou v případě škody.

Kolik lze ušetřit na pojištění nemovitosti a jak?

Mnoho obyvatel České republiky má pojištění sjednané, ale roky platí pouze složenky na tisíce korun, aniž by tušili, že jejich krytí již dávno nemusí být dostatečné nebo že lze sjednat výhodnější pojištění. Rostou ceny nemovitostí, majetek se hromadí, ale pojistka a její pojistná částka se neaktualizuje. Cena pojištění se odvíjí především od hodnoty nemovitosti, ale například stavbu v hodnotě 1 mil. Kč je možné pojistit už od několika stovek korun ročně.

Zkontrolujte si svou pojistnou smlouvu, na jaká rizika jste pojištěni a s jakými limity plnění. Není nutné běhat po pobočkách pojišťoven. Stačí doma zasednout k počítači a během několika vteřin nezávazně porovnat nabídky online. Ke kalkulaci potřebujete jen několik základních údajů o vaší nemovitosti, a to její adresu a její hodnotu.

Na co nezapomenout při výběru vhodného pojištění? Stanovte dostatečnou pojistnou částku. Je třeba zohlednit to, jaká peněžní částka by byla potřeba na znovupořízení zničených nebo odcizených věcí nebo zejména na výstavbu nového domu např. v případě úplné devastace nemovitosti požárem nebo povodní.

Foto: Heluz
Foto: Heluz

Zvolte odpovídající rozsah pojistných nebezpečí, která se vás mohou týkat. Příklad: pokud nebydlíte v blízkosti řek, patrně nepotřebujete pojištění proti povodni a záplavě. Seznamte se s pojistnými podmínkami, zejména s podmínkami zabezpečení nemovitosti proti zlodějům a výlukami jednotlivých rizik. Pokud si sami na sjednání nejvhodnějšího pojištění netroufnete, vyplníte nezávazně jednoduchý formulář na libovolném srovnávači pojištění a specialisté na pojištění majetku vám rádi poradí s výběrem vhodného produktu vám na míru.

Publikováno: 4. 9. 2017, Autor: klikpojisteni.cz (text a foto) , Profil autora: Redakce