reklama

Společnost Schiedel vyhlašuje studentskou soutěž Můj rodinný dům

Společnost Schiedel vyhlašuje po několikaleté pauze 8. ročník oblíbené studentské soutěže “Můj rodinný dům”.Soutěž Můj rodinný dům je určena všem studentům středních škol v České republice, kteří se připravují na své budoucí povolání projektanta nebo architekta.

Společnost Schiedel vyhlašuje studentskou soutěž Můj rodinný dům

V rámci soutěže budou oceněni studenti, kteří začínají navrhovat a projektovat s použitím moderních CAD/BIM technologií vlastní koncepci rodinných domů. Hodnocení návrhů se zaměří nejen na architektonické a technické kvality, ale i na to, zda-li nabídnou obyvatelům i stále potřebnější a žádanější přívětivé a pohodové prostředí se zaměřením na optimální zabezpečení jedné ze základních životních potřeb člověka: tepla.

Záměrem soutěže je umožnit také detailnější seznámení s problematikou odvodu spalin od spotřebičů, řešení aktuálních problémů přívodu a výměny vzduchu ve stále těsnějších objektech. Cílem je rovněž motivovat studenty ke kreativnímu použití BIM technologie včetně využití inteligentních knihoven stavebních výrobků a prvků ke ztvárnění zadání a následnému vygenerování technické dokumentace.

Jeden z vítězných návrhů předešlého ročníku
Jeden z vítězných návrhů předešlého ročníku

„Všechny předešlé ročníky byly velmi úspěšné a shromáždila se vždy celá řada návrhů s velmi zajímavým řešením. Našim cílem je poodkrýt mladé talenty z našich odborných učilišť a dodat jim sebevědomí. Doufáme, že i tento rok podpoří učitelé své žáky, aby se soutěže zúčastnili a získali tak cenné zkušenosti,“ komentuje obnovení soutěže obchodní ředitel společnosti Schiedel Ing. Tomáš Pogány.

Přihlášku a podmínky soutěže najdou studenti na stránkách společnosti Schiedel.

Společnost Schiedel vyhlašuje studentskou soutěž Můj rodinný dům
Společnost Schiedel vyhlašuje studentskou soutěž Můj rodinný dům

Termíny soutěže

Uzávěrka přihlášek: 15.12.2017 Odevzdání soutěžních návrhů: 31.3.2018Vyhlášení vítězů: Stavební veletrhy Brno 2018

Ceny

a. Ocenění projektu:

1. cena 15.000 Kč 2. cena 9.000 Kč 3. cena 6.000 Kč

b. Ocenění vedoucího projektu

Vedoucí každého oceněného projektu získá: Hotelový šek na víkendový pobyt pro 2 osoby.

Odborná porota:

Ing. Jiří Vrba, technický ředitel Schiedel, s.r.o. Prof. Ing. Karel Kabele, CSc., vedoucí Katedry TZB fakulty stavební ČVUT Praha Ing. arch. Petr Vaněk, šéfredaktor portálu EARCH Ing. Tomáš Lejsek, zástupce kolektivního člena Odborné rady pro BIM, SW BIM konzultantIng. Štěpánka Tomanová, členka představenstva Odborné rady pro BIM, IFC konzultant

Publikováno: 5. 12. 2017, Autor: Schiedel (tisková zpráva), Profil autora: Redakce