reklama

V růžovostříbrné - nápadité ozdoby

Vánoční dekorace z korálků jsou nejen velmi originální, ale díky neomezeným barevným možnostem jimi můžeme skvěle sladit sváteční výzdobu, když v obchodech nemůžete natrefit na ty správné doplňky. Zkuste si vyrobit třeba nějaké ozdoby na stromeček nebo dekorace na stůl, třeba zvonečky nebo andílky.

V růžovostříbrné - nápadité ozdoby

Co budete potřebovat?

Materiál na zvonek:- 91 růžových broušených korálků o ø 4 mm- 13 růžových korálků ve tvaru olivy velký 6 mm x 1,2 cm- vždy 1 stříbrný korálek o ø 8 mm (srdce zvonku) a 6 mm- 7 stříbrných korálků o ø 3 mm- mosazný drátek silný 0,3 mm dlouhý asi 1,5 m- perlonová nit (k zavěšení)

Materiál na andílka:- 18 bílých voskových korálků o ø4 mm- 49 bílých voskových korálků o ø 3 mm (z toho 46 na srdce)- 16 růžových voskových korálků o ø 4 mm- bílé voskové korálky ve tvaru kapky velké 4 x 8 mm- stříbrné štrasové rondely o ø 6 mm- stříbrný drátek silný 0,3 mm dlouhý asi 40 cm (andílek) a 25 cm (srdce)- perlonová nit (k zavěšení)- jehla k navlékání korálků

Co budete potřebovat?
Co budete potřebovat?

Postup:

Zvonek:

1. Zvonek vypracujte ve třech krocích: Nejprve vyrobte střední díl a vytvarujte z něj kroužek: oba konce nitě provlékněte prvním korálkem ve tvaru olivy, ale v protisměru (1). Spodním drátkem pak podle schématu vypracujte spodní čtyři špičky (2) a horním drátkem šest „opěr“ (3). Přitom vypracujte dlouhou špičku, poté co navléknete první opěru. Perlonovou nit pak připevněte do středu jako závěsnou nit.

2. Drátek veďte špičkou, navlékněte druhou opěru a podle obrázku pracujte dále (3). Aby vodorovně procházející drátek nebyl zvenku vidět, veďte jej mezi korálky ve tvaru olivy na vnitřní straně kroužku. Po třetí opěře drátky pod stříbrným korálkem omotejte a opěru 4 a 5 navlékněte. Poté ještě jednou drátky omotejte a vypracujte opěru 6.

3. Jako srdce zvonu navlékněte na perlonovou nit malý stříbrný korálek, zauzlujte ji, pak navlékněte velký stříbrný korálek a nit ve špičce zauzlujte pod stříbrným korálkem zavěšení.

Andílek:

1. Nejprve navlékněte korálky tvořící tělo, začněte spodní řadou. Křižte přitom oba konce drátku od druhé řady všemi řadami. Na špičce navlékněte na oba drátky vždy jednu ruku, oba drátky pak třemi korálky provlékněte zpět a protáhněte velkým korálkem tvořícím hlavu směrem nahoru. Mezi drátky vložte do středu perlonovou nit, oba konce drátku stočte a odstřihněte. Na obě nitě pomocí jehly na navlékání korálků navlékněte štrasový rondel a poslední malý bílý korálek (1).

2. Horním korálkem na zadní straně těla provlékněte drátek na srdce a na obě strany drátku navlékněte 23 korálků. Konce drátku stočte, odstřihněte a srdíčko vytvarujte (2). Na konce drátku naneste trochu lepidla a navlékněte na ně korálky ve tvaru kapky.

Tipy:

Ke zhotovení zvonku použijte mosazný drátek, stříbrný drátek by se mohl přetrhnout, protože je jemnější.

Pokud vytvoříte kroužek s použitím elastické nitě, vznikne originální kroužek na ubrousky.

Tipy:
Tipy:

Vybíráme z knížky Vánoční ozdoby z korálků edice TOPP nakladatelství Anagram.

Publikováno: 10. 12. 2017, Autor: Anagram (text a foto) , Profil autora: Redakce