reklama

Chystáme se na Dakar

Do největší rally zbývají již dny. Jak se naši chystají na Dakar 2018? Co je u nich nového? Zeptali jsme se Martina Kolomého z Buggyra Racing.

Chystáme se na Dakar

Všechny ty stresující týdny před odjezdem již máme za sebou, kdy bylo potřeba vše zabalit a na nic nezapomenout. Auta nablýskat pomocí čističů od firmy Kärcher a odvést je na nalodění do Le Havre. Nyní probíhá takové období relativního „klidu“, které se snažím využít k udržení kondice ať už chozením do posilovny nebo plaváním.

Je známo, že Kärcher patří ke špičce, co se týká výroby vysokotlakých čističů. A jelikož na rally závodech jsou tyto čističe opravdu potřeba, tak se spolupráce přímo nabízela. Nyní zatím používáme mobilní vysokotlaký čistič, který využijeme jak na rallye závodech, tak na okruzích.

Dakar 2018: rozhovor
Dakar 2018: rozhovor

Já myslím, že testy proběhly na výbornou a vše fungovalo tak, jak má. Ale člověk nikdy neví, co se může během 14 dnů na Dakaru přihodit. Můžeme být připraveni sebelépe, ale prostě takové podmínky, jako jsou v Peru nebo Argentině, nikde poblíž nemáme, proto jsem rád, že jsem se letos premiérově zúčastnil Silk Way Rally, která otestovala techniku opravdu důkladně.

Dakar 2018: rozhovor
Dakar 2018: rozhovor

Boj o první tři pozice, ale spíše než očekávání, je to přání, i když ne nereálné. Už několikrát jsme se přesvědčili, že když vydrží technika, tak můžeme bojovat o nejvyšší příčky.

Čeká nás určitě těžký začátek v podobě peruánských písečných dun. Je možné, že už od prvních etap se budou tvořit velké časové rozestupy. Pro mě je to výzva a těším se na ní. Nerad bych, aby se opět nějak závod zkracoval z důvodu počasí, věřím, že letos to organizátoři zvládnou daleko lépe.

Dakar 2018: rozhovor
Dakar 2018: rozhovor

Jelikož většinou bývají na autě dost velké nánosy bahna, potřebujeme na očištění opravdu kvalitní vysokotlaký čistič. To nám také firma Kärcher poskytla, za to děkujeme. Určitě to bude pro kluky mechaniky ulehčení. Mám za to, že už jí použili před odjezdem na dílně a nemohli si ji vynachválit.

"Mezi nejprekérnější situace asi řadím, když jsem projížděl bahnitým terénem a přední sklo bylo tak zablácené, že to stěrače ani nestíhaly setřít. To se pak modlíte, aby někdo nejel před vámi, protože toho moc nevidíte a ubrat na plynu se vám také moc nechce. V ten moment by se určitě myčka od Kärcher hodila.“, uzavírá rozhovor s úsměvem Martin Kolomý. A my za něj děkujeme.

Dakar 2018: rozhovor
Dakar 2018: rozhovor

Publikováno: 30. 12. 2017, Autor: Kärcher (text a foto), Profil autora: Redakce