reklama

Penetrační lazura s olejem zajistí kvalitní ošetření dřeva

Použití přírodních olejů a dalších materiálů z obnovitelných zdrojů pro ochranu a ošetření dřeva je staletími prakticky ověřené a nenahraditelné. Příroda si tedy sama dokáže najít (ukázat) optimální způsob ochrany dřeva. Pro kvalitní ošetření dřeva, u větších a masivních prvků v exteriéru obzvláště, je optimálním řešením použití penetračních lazur na bázi přírodních olejů. Tyto lazury se vpíjí hluboko do struktury dřeva a vytváří tak velmi silnou a dlouhodobou ochranu.

Penetrační lazura s olejem zajistí dlouhodobou ochranu dřeva (Zdroj: COLORLAK)

Penetrační lazura s olejem LUSONOL S1023 je určena pro matné ochranné nátěry dřeva v exteriéru i interiéru. LUSONOL zachovává dřevu jeho jedinečnou charakteristickou kresbu i strukturu a současně ji barevně zvýrazňuje. Vysoký podíl přírodního oleje proniká hluboko do struktury dřeva a tím mu optimálním způsobem zajišťuje dlouhodobou ochranu. Lazura do dřeva ideálně vsákne, nevytváří lakovou vrstvu, tedy nepraská ani se neloupe a zaručuje mu trvale vysokou paropropustnost – dřevo v exteriéru neomezeně dýchá. Opravné nebo udržovací nátěry LUSONOLem mají díky tomu nejjednodušší způsob přípravy podkladu i vlastní aplikace. Kvalitní pigmenty poskytují LUSONOLu vysokou odolnost proti vlivům povětrnosti a zejména vůči UV záření.

olej 3
Lazura nevytváří lakovou vrstvu, tedy nepraská, ani se neloupe (Zdroj: COLORLAK)

Bezbarvé provedení C0000 se používá jako napouštědlo pod olejové a syntetické nátěrové hmoty, nebo pro částečné zesvětlení tmavších odstínů v nabídce LUSONOLu. Bezbarvý odstín není vhodný pro přímé použití v exteriéru. Pro ochranu dřeva před biologickými škůdci v exteriéru, nebo pro náročné plochy v interiéru (sklepy, prádelny apod.) doporučujeme dřevo napustit fungicidním napouštědlem FUNGISTOP S1031 nebo řady LIGNOSTOP. LUSONOL má velmi široké použití jako např. na zahradní stavby a nábytek, pergoly, ploty, dřevěné konstrukce, chaty, chalupy, dřevěné obložení, štíty, krovy, okna, okenice, dveře apod.

Unikátní receptura s vysokým podílem přírodního oleje se vyznačuje i vysokým podílem sušiny (netěkavých látek) min. 43%, což je zásadní výhoda oproti běžným penetračním lazurám na trhu, které mají sušinu okolo 20%. Tomu odpovídá i vysoká praktická vydatnost 15-20 m2 z litru v jedné běžné vrstvě. LUSONOL natře dvojnásobek, díky tomu stačí v exteriéru pro důkladnou ochranu dřeva pouze 2 nátěry, oproti běžným 3 nátěrům. S penetrační lazurou LUSONOL S1023, tak ušetříte 33 - 50% svého času a celkových nákladů.

LUSONOl_S1023_cz_2020_FINAL
Penetrační lazura s olejem LUSONOL S1023 je určena pro matné ochranné nátěry dřeva v exteriéru i interiéru (Zdroj: COLORLAK)

 Přednosti:

  • natřete 2x více
  • obsahuje přírodní oleje
  • vysoká ochrana proti povětrnosti
  • vysoká odolnost proti UV záření
  • nízké náklady na 1 m²
  • dřevo neomezeně dýchá
  • vysoká vydatnost 15-20 m2 z litru

Nanášení:

Nátěr lazurovacím štětcem nebo válečkem, máčením, případně stříkáním. Lazuru před použitím důkladně rozmíchejte a nanášejte na suchý, čistý a náležitě přebroušený povrch dřeva při teplotě 10-25 °C. Nátěr za běžných podmínek zaschne do 24 hodin. Pro běžné nátěry v interiéru slouží 1 vrstva a pro exteriér jde o 2 nátěry (štětcem). Interval mezi nátěry je min. 24 hodin, ale je nutno jej vždy přizpůsobit reálným podmínkám. Nevsáknuté (přebytečné) množství setřete po cca 10-15 minutách, nejlépe suchým štětcem, popřípadě savým hadrem. 

Foto_2018_004_2
Rozmíchanou lazuru nanášejte na suchý, čistý a přebroušený povrch dřeva (Zdroj: COLORLAK)

Publikováno: 30. 4. 2020, Autor: COLORLAK (text a foto) , Profil autora: Redakce