reklama

Chcete ušetřit? Zkuste kompatibilní aku nářadí

Připravili jsme pro vás tip, jak na aku nářadí strategicky. Ušetříte nemalé peníze a vaše práce bude pohodlnější.

Chcete ušetřit? Zkuste kompatibilní aku nářadí

Chytré aku nářadí

Koncept akumulátorově kompatibilního dílenského nářadí možná již znáte. Jaké má aku kompatibilita výhody?

Především nemusíte kupovat akumulátor a nabíječku s každým nářadím zvlášť, a při dnešních cenách kvalitních akumulátorů tak hodně ušetříte. To ale není vše. Akumulátor plně využijete, díky tomu, že jej vkládáte do více typů nářadí, a tak vám nikde neleží a po většinu své životnosti zbytečně nedegeneruje. Za zmínku stojí i to, že se váš pracovní prostor nestane skladištěm mnoha nabíječek a akumulátorů k různým typům nářadí. A ještě bonus na závěr, nemusíte opakovaně investovat do různých typů akumulátorů.

Chytré aku nářadí
Chytré aku nářadí

Pokud vybíráte aku kompatibilní nářadí, je důležité, aby paleta dané sady zahrnovala co nejvíce typů nářadí. Zde můžeme doporučit HECHT accu program 1278. Tato řada od české firmy HECHT nabízí kvalitu za slušnou cenu a zahrnuje LED svítilnu, rázový utahovák, excentrickou brusku, úhlovou brusku, přímočarou pilu, pilu ocasku, okružní pilu, šroubovák/vrtačku a šroubovák/příklepovou vrtačku. Stačí, když si vyberete, které nářadí je to pravé do vaší dílny.

Aku nářadí je univerzální a praktické

Jak všichni víme, akumulátorové nářadí je zkrátka vždycky po ruce. Nemusíme řešit přívodní kabely a můžeme jej použít také všude tam, kde není přívod elektřiny. Nemalou výhodou je i to, že je (na rozdíl od kabelového elektrického nářadí) napájeno bezpečným napětím, nehrozí tedy úraz elektrickým proudem.

Tip: Aku kompatibilní zahradní stroje

Tip: Aku kompatibilní zahradní stroje
Tip: Aku kompatibilní zahradní stroje

Akumulátorovou kompatibilitu můžete chytře využít i u zahradních strojů. Pokud vše dobře promyslíte, můžete mít doslova jeden akumulátor pro celou zahradu. Příkladem je řada zahradních strojů HECHT accu program 5040, která nabízí několik typů sekaček, plotostřih, vertikutátor, vyvětvovací pilu, fukar/vysavač listí, řetězovou pilu, vyžínač, sněhovou frézu, křovinořez, anebo dokonce „multifunkční stroj“, kde na jednu pohonnou jednotku můžete nasadit kultivátor, kartáč, vyžínač, křovinořez, plotostřih či vyvětvovací pilu. Vzhledem k takto široké paletě kompatibilních strojů tedy akumulátor rozhodně využijete.

Tip: Aku kompatibilní zahradní stroje
Tip: Aku kompatibilní zahradní stroje

Výhody aku zahradních strojů

Když máte zahradní stroj v aku provedení, spojíte tak výhody strojů na benzín a strojů kabelových elektrických:

Stejně jako u benzínových strojů se nemusíte tahat s překážejícími kabely, které člověk může navíc během okamžiku přeseknout, a můžete pracovat kdekoli – i tam, kde není elektřina. Stejně jako u kabelových elektrických strojů nevytváří aku pohon zplodiny, nerušíte své sousedy a okolí hlukem a odpadne vám náročná údržba spalovacích motorů.

U aku strojů navíc můžete počítat s jednoduchou obsluhou a po vložení akumulátoru jsou hned připraveny k použití.

Více na www.hecht.cz.

Publikováno: 12. 5. 2018, Autor: HECHT MOTORS s.r.o., Profil autora: Redakce