reklama

Růžová štístka

Zvířátka z korálků obdivují již celé generace amatérských i profesionálních tvůrců. Pomocí nové techniky, pocházející z Japonska, si můžete vytvořit velmi malá zvířátka a figurky, která jsou tak stabilní, že se dají použít i jako přívěsky na mobil nebo klíče. Udělejte radost sobě nebo někomu blízkému korálkovým prasátkem pro štěstí.

Růžová štístka

Co budete potřebovat?

Materiál na prasátko:- růžové třpytivé rokajly, ø 2,6 mm- růžové průsvitné rokajly, ø 2,6 mm- černé neprůsvitné rokajly, ø 3 mm- nylonová nit, 1 x 1,20 m a 4 x 20 cm dlouhá

Materiál na selátko:- růžové třpytivé rokajly, ø 2,6 mm- růžové průsvitné rokajly, ø 2,6 mm- černé neprůsvitné rokajly, ø 2,6 mm- nylonová nit, 90 cm dlouhá

Postup:

Prasátko

1. Hlavu a tělo prasátka vypracujte najednou. Začněte kruhem (1) a postupujte podle nákresu. Po kruhu (23) a (26) navlékněte v bodě X vždy jedno ucho. Pak pokračujte dále podle nákresu.

2. Po ukončení těla vyčnívají oba nitě z korálku A směrem ven. Modrým koncem nitě provlékněte korálky B až E a navlékněte ocásek. Aby se pěkně zkroutil, musíte při provlékání vždy jeden korálek vynechat. Nitě zauzlujte.

3. Korálkem G na těle provlékněte jednu samostatnou nit. Pak korálky tvořící nohy navlékejte podle nákresu a nitě zauzlujte.

Postup:
Postup:

Selátko

1. S navlékáním začněte od čumáčku selátka podle nákresu. Po kruhu (12) a (13) navlékněte vždy na jednu nit jeden růžový korálek jako nožku. Při zhotovení kruhu (17) a (18) navlékněte podle nákresu uši. Zadní nohy přidejte po ukončení kruhu (27) a (28).

2. Po ukončení těla provlékněte obě nitě vnějšími korálky poslední části tak, aby obě nitě vyčnívaly z korálku C ven. Pak navlékněte malý ocásek a konce nitě zauzlujte.

Postup:
Postup:

Tip:

Nitě musíte po každém kroku dobře utáhnout. Většinou jsou poslední dva kroky opravdu volné, protože nylonová nit nedrží tvar sama o sobě. Proto je důležité nitě neustále dobře utahovat.

Publikováno: 24. 6. 2018, Autor: Anagram (text a foto), Profil autora: Redakce