reklama

Vysvědčení – test pro děti i pro rodiče

Dnes si děti jdou pro vysvědčení a nastanou dlouho očekávané prázdniny. Za dobré známky děti odměňte, kupte jim knihu, upečte dort, nazdobte sladký pohár, jeďte s nimi na pěkný výlet…

Vysvědčení – test pro děti i pro rodiče

Ne každé dítě se ale na tento den těší, protože na vysvědčení třeba nebude mít takové známky, jaké očekávají jeho rodiče. Proto nikdy, ani v největším hněvu či afektu, nevyslovujte před malým neúspěšným žáčkem větu typu – „Jestli přineseš trojky (čtyřky, pětky), nechoď mi na oči“. Mnoho dětských dušiček již nějaký čas žije v obavách a ve stresu, který následně může vyvrcholit nějakým fatálním řešením, třeba útěkem z domova. Statistiky hovoří jasně, zkratových jednání ve vypjatých situacích, k nimž předávání vysvědčení rozhodně patří, u dětí přibývá.

Vysvědčení – test pro děti i pro rodiče
Vysvědčení – test pro děti i pro rodiče

Tak si vzpomeňte na pocity, které jste prožívali před vysvědčením vy. A pokud váš potomek ve škole zrovna neprospívá, položte si před tím, než ho začnete kárat, nebo jakkoliv trestat, otázku – je jeho neúspěch zaviněn leností a lajdačením, špatnou partou, nebo tím, že dítě školu nezvládá, a vy jste třeba neměli čas nebo zájem mu v tom pomoci? Vše posuzujte s rozvahou, s dítětem si v klidu promluvte a motivujte je pozitivně, aby se po prázdninách do školy těšilo a zvládlo snáze napravit letošní neúspěchy. Tak hodně sil, rozum do hrsti, pevné nervy a hezké prázdniny!

Publikováno: 29. 6. 2018, Autor: hs (text), Dagmar (foto) , Profil autora: Redakce