reklama

Krmítka a koupání pro ptactvo

Kdo má rád svoji zahradu, má rád také její zvířecí obyvatele. Především, když přinášejí do zahrady život, ničí škůdce a k tomu ještě potěší svým zpěvem. Aby se mnoho opeřených hostů ve vaší zahradě cítilo zvlášť dobře, můžete tam postavit krmítka, dát jim možnosti k pití a také ke koupání. Tím přilákáte ptactvo nejen v zimě, když je led a sníh, ale také po celý rok.

Krmítka a koupání pro ptactvo

Zvláště v létě přivítají ptáčci to, že se mohou osvěžit vykoupáním a jednou se také pořádně napít. Protože právě v dlouhých periodách trvajícího sucha, ke kterým v létě občas dochází, mohou mít ptáci velmi těžké vůbec najít místo s vodou. Vytvořte jim krmítka pro ptactvo.

Ochrana před psem a kočkou

Především ve větších zahradách je účelné postavit nejenom jedno krmítko pro ptactvo a jednu možnost koupání, ale více. Neboť toto není jen osvědčenou pomocí pro ptactvo, ale také neobvyklou dekorací. A především tam, kde se shromažďuje více ptactva, můžeme strávit hodiny jejich pozorováním při koupání, pití a zobání.Postavte si proto vaši ptačí oázu a hotely tak, abyste na ně dobře viděli. Při instalaci ale dbejte na to, aby tam psi a kočky neměli přístup, protože jinak by to pro vaše opeřené hosty špatně dopadlo.

Ochrana před psem a kočkou
Ochrana před psem a kočkou

Z tohoto důvodu se montují krmítka pro ptactvo a koupadla většinou na tyče nebo kůly, neboť to značně ztěžuje kočkám lovení. Je ale také možné krmítka a koupadla instalovat jako závěsná. Je jedno, zda na silné větvi, pod balkónem nebo na domovní zdi, takto zavěšené krmítko vypadá vždy dobře.

Ochrana před psem a kočkou
Ochrana před psem a kočkou

Kdo by chtěl raději sám zbudovat krmítko nebo koupadlo pro ptactvo, může to udělat s opravdu malou námahou. Takové krmítko může být uděláno z nařezaných starých prken, větví, kůry nebo také z jiných materiálů. Ať už přírodní nebo natřené pestrými barvami, bude přinášet radost po mnoho let. Při konstrukci dbejte především na to, aby se dalo krmítko otevřít a tím také snadno vyčistit. Tak mají vaši ptáčci vždy hygienicky nezávadný domov v zahradě.

Ochrana před psem a kočkou
Ochrana před psem a kočkou

Kdo chce nabídnout rychlé a jednoduché koupání, naplní jednoduše vodotěsnou misku vodou a postaví ji na bezpečné místo. A nebo si postaví třeba malé jezírko, které ptactvu přinese báječné osvěžení v horkém dni a vám místo pro relaxaci.

Publikováno: 19. 8. 2018, Autor: BAUHAUS (text a foto), Pavla (foto) , Profil autora: Redakce