reklama

Podzim, to je práce i zasloužený odpočinek

Léto je za námi a nastává podzim. Dny se zkracují, ale v péči o domácnost, dům a zahradu je stále co dělat. Zná to každý z nás. Každý si podzim vybaví jako měsíc plný barev a romanticky padajícího listí. Jenže, jen málokdo, kdo to nezažil, ví, jaké to je, neustále spadané listí zametat, uklízet, vysávat a pytlovat. I to je jen ukázka toho, jaký podzim je a umí být. I takový je podzim na zahradě. S tím, jak ubývá denního světla, však rozhodně není spojeno menší množství práce. Jaký tedy bude kutilův podzim?

Dny se zkracují, ale v péči o domácnost, dům a zahradu je stále co dělat. Práce na podzim je ještě spousta. Podívejte se, co vše ještě musíte udělat (Zdroj: slevovekody.com)

Zima ještě není za dveřmi. Dobrá, uznáváme, že již je cítit ve vzduchu, ale předstírejme, že ještě nějaký čas bude venkovní klima přívětivé. A až opravdu nastoupí v plné kráse v podobě listopadových plískanic, mlhy a neustávajícího větru a deště? I na to musíte být vy i všichni další kutilové připravení!

A pokud vás zima přeci jen přemůže? Jistě přijde vhod nová pohovka, na které si můžete v klidu odpočinout a nabrat síly a chuť do další práce. Víte sami, že v každé domácnosti je spoustu věcí možné vylepšit, jak v koupelně, tak v obývacím pokoji, ale třeba i v kuchyni a v ložnici. Vybavte si pracovnu nábytkem, doplňte svoji dílnu o nezbytné nové kousky nářadí a zahradních nástrojů a doplňků. Zapojte do podzimních pracovních plánů i vaši drahou polovičku, manželku či přítelkyni a vymyslete spolu a vyberte nové bytové doplňky a bytový textil.

Podzim, to je práce i zasloužený odpočinek
Podzim, to je práce i zasloužený odpočinek (Zdroj: slevovekody.com)

Nezapomeňte, po každé práci je potřeba si dobře odpočinout. Jakým způsobem, to necháme na vás. Nemůžeme se však s vámi nepodělit o jeden žhavý tip! Takové typické listopadové podzimní chladné večery lákají k tomu, abychom je trávili v teple domova. A znáte lepší způsob, než pohledem do žhnoucích plamenů vycházejících z vašeho krbu, popíjejíc horký čaj či lahodnou kávu? Připravte si dřevo na chladný podzim a zimu, například do speciálního regálu na topivo. Tak ohníčku, hoř, jen hoř, protože podzim je tu!

Podzim, to je práce i zasloužený odpočinek
Podzim, to je práce i zasloužený odpočinek (Zdroj: slevovekody.com)

Publikováno: 12. 9. 2021, Autor: slevovekody.com (text a foto) , Profil autora: Redakce