reklama

Listí pro housenku

Šárka Rooya mi vyrobila vinutku, která připomíná housenku. Jenže jak ji zakomponovat do šperku? Co třeba na dutinku připomínající větvičku s lístečky, které jsou pro housenku celý svět. Přináším vám tedy podrobný návod na korálkové lístečky, i návrhy variant, jak je použít jako součásti různých typů šperků.

Listí pro housenku

Materiál a pomůcky:

  • zelený rokajl Matsuno 11/0 č. 17/202MA
  • bílý rokajl Matsuno 11/0 č. 503
  • vlasec 0,2

Postup:

Postup:
Postup:

Ustřihněte si dva metry vlasce, na jeden konec navlékněte jehlu, na druhém konci si nechce tak 20 cm a použijte Beadstopper. Navlékněte osm zelených korálků, jeden bílý a ještě jeden zelený korálek. Sedmým navlečeným korálkem se vraťte zpět, přidejte jeden zelený korálek a vlasec provlékněte pátým navlečeným korálkem. Navlékněte ještě jeden zelený korálek a vlasec provlékněte třetím navlečeným korálkem. Znovu přidejte jeden zelený korálek a vlasec provlékněte do prvního navlečeného korálku tak, aby se v něm konce křížily. Pak pokračujte do druhého navlečeného korálku (obr. 1).

Dále navlékáte podle obr. 2, kdy světle vyznačené korálky jsou ty už navlečené. Když máte hotovou první část lístečku, začněte rovnou šít druhou, ale o dva korálky delší. Navlékněte jeden zelený korálek, který bude tvořit přechod mezi lístečkovými částmi a deset zelených korálků, jeden bílý a jeden zelený korálek. Vraťte se předposledním navlečeným korálkem zpět (obr. 3) a pokračujte v navlékání korálků tak, jako u první části lístečku. Tuto část lístečku dokončete (obr. 4) a obě části sešijte k sobě - jak je na obrázku vyznačeno.

Třetí část lístečku je nejdelší a začnete ji navlečením jednoho korálku, který vytváří přechod mezi lístečkovými částmi a dvanácti korálky, které tvoří základ lístečkové části.

Čtvrtá část lístečku je opět tvořena deseti korálky a pátá osmi korálky v základu lístečkové části.Jak vypadá celý lístek, vidíte na obrázku 5, kde jsou mezikorálky vyznačeny žlutě.

Náhrdelník z hlavní fotky je vytvořen dvěma dutinkami šitými stehem rybí kost. Jedna se stáčí doprava, druhá doleva a jsou sešité k sobě skrz vinutku. Na jejich opačné konce jsem přišila ketlovací jehlu, navlékla kaplík a do očka jsem navlékla kroužek a karabinku.

Lístky použité na náušnice jsou pověšené na řetízku a afroháčku (obr. 6). Náramek (obr. 7) je ušitý technikou síťování a pošitý několika lístky – můžete využít návod z čísla 3/12.

Postup:
Postup:
Postup:
Postup:

Tento návod byl zveřejněn v časopise Korálki 5/2012. Další inspirace a nápady naleznete na www.koralki.cz.

Publikováno: 31. 10. 2018, Autor: Veronika Ziminka Mráziková (text a schéma), Konstantin (foto), Korálki.cz , Profil autora: Redakce