reklama

Okamžitá pomoc, když na sněhu prokluzují kola

Konečně je tu pořádná zima. Padá sníh a na vozovkách je menší či větší množství zmrzlého nebo uježděného sněhu. Takové počasí ocení jistě lyžaři na horách, ale méně radosti přináší řidičům a také chodcům. To nakonec může potvrdit každý, kdo zažil první letošní sněhový příval a zapadl někde do škarpy, nebo měl problémy s prokluzujícími koly na náledí. Jestli patříte mezi řidiče, kteří se nechtějí nechat zaskočit, a jsou vždy připraveni na každou situaci, tak zcela jistě oceníte rychlého pomocníka vloženého jednoduše do kufru auta.

Okamžitá pomoc, když na sněhu prokluzují kola
Ekologicky šetrný zimní posyp Liapor je dobré mít stále v kufru auta
Ekologicky šetrný zimní posyp Liapor je dobré mít stále v kufru auta

Jedná se o lehký zimní posyp z Liaporu, což je keramické kamenivo. Jeden 10litrový pytel a pomoc je na dosah. Stačí jen posypat kluzkou či zledovatělou vozovku a kola přestanou prokluzovat. Obsah jednoho pytle vystačí až na 200 m2 plochy. A pozor – účinnost neklesá ani při velmi nízkých teplotách, jako například minus 15°C.

Aplikace je jednoduchá, na rozdíl od nandávání sněhových řetězů
Aplikace je jednoduchá, na rozdíl od nandávání sněhových řetězů

Proč Liapor a ne třeba písek?

Odpověď je jednoduchá. Keramický Liapor má vyšší účinnost, je lehký, a hlavně je šetrný vůči životnímu prostředí. Také proto získal značku „Ekologický výrobek“. Způsob použití je velmi jednoduchý, protože se jedná o posyp. Na rozdíl od zdlouhavého nasazování zimních řetězů. Navíc je důležitá i skutečnost, že pokud zledovatělá a Liaporem posypaná plocha v průběhu dne roztaje, posyp vzlíná na povrch a při dalším zmrznutí podkladu zůstane zachována třecí vlastnost, takže není potřeba místo okamžitě dosypávat. Jednoduše řečeno užitná doba posypu je mnohem delší než u ostatních inertních materiálů. Což oceníte samozřejmě u svého domu, garáže či na chodníku. Dodejme, že Liapor neucpává a nevydírá kanalizační systémy a po skončení zimy se nemusí nákladně odstraňovat, jako u jiných materiálů. Jednoduše se spláchne.

Zimní posyp Liapor je šetrný, má vysokou účinnost a funguje i při mínus 15°C
Zimní posyp Liapor je šetrný, má vysokou účinnost a funguje i při mínus 15°C

Nakonec ještě jedna příjemná vlastnost – materiál velmi dobře snáší nejen člověk, ale i domácí mazlíčci, a nakonec i rostliny, jeho použití nelze jinak než vřele doporučit. Zimní posyp z Liaporu můžete zakoupit v 10, 50 nebo 1000 litrovém balení na obchod.liapor.cz.

Další informace o zimním posypu Liapor najdete na www.zimniposyp.cz.

Publikováno: 4. 12. 2018, Autor: Liapor (text a foto), Profil autora: Redakce