reklama

Je čas na nové boty na zahradu a do dílny

Zima definitivně předala vládu jaru, a to znamená, že se všichni vyrojí na zahrady a do svých kutilských dílen. A abychom se při práci cítili pohodlně, je na čase si koupit vhodnou pracovní obuv jak na zahradu, tak i do dílny, ve které nám nebude chladno ani horko, které budou bezpečné a vydržíme v nich i nejnáročnější činnosti.

Je čas na nové boty na zahradu a do dílny (Zdroj: Depositphotos)

Jarní kolekce bot na zahradu a do dílny 

Jaro je znamením nových sezónních prací na zahradě a v dílně. K tomu, abychom vydrželi třeba celý den dělat svou oblíbenou činnost, potřebujeme kromě spousty nářadí a nástrojů také pořádnou a pohodlnou obuv. Pokud celý den chodíme v rozbitých nebo nepohodlných botách, večer máme rozbolavělé paty, otlačené kotníky a unavené nohy. Tomu se lze jednoduše vyhnout, pokud si pořídíme spolehlivou pracovní obuv na jarní sezónu.

Zahrada
Pracovní boty jsou na zahradě i v dílně nutností (Zdroj: Depositphotos)

Kotníkové nebo polobotky?

Kotníková pracovní obuv má spoustu výhod, kryje a chrání kotníky před průvanem, ale také úrazem. Většina pracovních bot má vyztuženou špičku plastovou nebo kovovou krytkou, aramidovou stélku, odolnou proti propíchnutí nebo protiskluzovou podrážku. Za zmínku také stojí jejich absorpční vlastnosti, antistatická úprava, podrážka odolná vůči olejům (podrážka je z materiálu, který na podlaze nezanechává šmouhy). Svršková useň je odolná proti vodě, prodyšná a antialergenní. Některé typy obuvi jsou opatřeny fluorescenčními prvky nebo voskovou vrstvou.

Kotníkové boty
Kotníkové boty jsou dobré na zahradu i do přírody (Zdroj: Brudra)

Polobotky jako pracovní obuv splňují prakticky všechny vlastnosti jako boty kotníkové. Je možno si pořídit jak klasické polobotky šněrovací, tak nazouvací typu mokasínů. 

Polobotky
V polobotkách se budete moci pohodlně pohybovat celý den (Zdroj: Brudra)

Kromě zmíněných typů pracovních bot si můžeme obstarat i boty trekingové, které nám zajistí pohodlný pohyb po celý den i v náročném terénu bez toho, aby nás večer pálily či bolely nohy. 

Protože jaro sebou přináší nejen pěkné počasí, ale také májové deštíky, neměli bychom zapomenout ani na praktické holínky. Jsou vyrobeny z antistatického zesíleného PVC, mají vyztuženou špičku a jsou využitelné i v náročném terénu. Jsou chráněny v podrážce proti propichu. Jsou navrženy tak, aby vyhovovaly požadavkům na bezpečnostní pracovní obuv na stavbách, v zemědělství a výrobních provozech. Bílé holínky jsou určeny do potravinářských provozů. Jsou použitelné i v nízkých teplotách.

Holínky
Holínky využijete na zahradě po deštích i během nich (Zdroj: Brudra)

V případě zdravotních problémů je vhodné zacílit na zdravotní obuv, která se podle individuální potřeby přizpůsobí pro každé chodidlo. Zdravotní obuv je vybavena protiskluzovou podrážkou, antistatickou a antialergenní úpravou a splňuje nároky i při velké zátěži. 

Zdravotní boty
Při zdravotních problémech sáhněte po zdravotní obuvi (Zdroj: Brudra)

To vše a mnohem více naleznete na stránkách https://www.brudra.cz/

Publikováno: 3. 5. 2022, Autor: Martina Pilzová , Profil autora: Martina Pilzová