reklama

Ukliďte a udělejte průvan i v garáži

Jarní úklid letos dostává nový rozměr. Pokud jste také v těchto dnech nuceně doma, využijte získaný čas a pusťte se do pořádného úklidu garáže. Zbavte se nepotřebných a nefunkčních věcí, vyčistěte nářadí a stroje a překontrolujte jejich funkčnost, a hezky vše srovnejte do krabic a polic. Jako vyšší level můžete využít závěsný systém pro kola a pneumatiky. Nakonec nezapomeňte také na garážová vrata.

i (Zdroj: Depositphotos)
Ukliďte a udělejte průvan i v garáži (Zdroj: Depositphotos)

Pusťte se do úklidu garáže

Ve sklepě či garáži se časem nahromadí spousta harampádí, které jen zbytečně zabírá místo. Najděte si čas a pořádně v garáži ukliďte, aby tam opět mohlo parkovat i vaše auto, a ne jen všechno, co už nemáte kam jinam dát. Pokud to počasí a prostor před garáží dovolí, vše vyndejte ven, bude se vám lépe uklízet. Poté celou garáž vyčistěte a překontrolujte funkčnost oken, všech polic a dalších odkládacích míst, jako jsou skříně, skříňky, případně pracovní stůl. Pro úklid podlahy se vám může hodit vysokotlakový čistič.

Důkladné třídění je základ úspěchu

Poté vše nekompromisně vytřiďte a zpátky uložte jenom to skutečně potřebné a hlavně funkční. Cokoliv, co je poškozené, rezavé nebo se to chystáte opravit už řadu let, vyhoďte. Drobnější věci uložte do krabic, ideálně stejné věci k sobě, na krabice si poznačte, co se v nich nachází. Bylo by zbytečné uklidit vše nepřehledně a ztrácet pak čas a nervy neustálým hledáním. Dejte si proto s tříděním záležet.

Úklid garáže
i (Zdroj: Depositphotos)
Udělejte v garáži opět místo pro vaše auto

Využijte celou plochu stěn garáže

Určitě využijte celou plochu po stranách garáže. Pořiďte si zátěžové police - tedy takové, kam můžete s klidem uložit těžší věci. Pro kola namontujte na zeď úložný závěsný systém. Stejně můžete vyřešit i uložení pneumatik, které v dané sezóně právě nepoužíváte. Závěsný systém je možné použít i pro větší nářadí. Když si přehledně uklidíte celou garáž a uvolníte prostor na podlaze, bude se vám garáž lépe udržovat po celou sezónu.

Závěsný systém
i (Zdroj: Depositphotos)
Kola můžete umístit na závěsný systém

Nezapomeňte na garážová vrata

Překontrolujte gumové těsnění, které při styku s podlahou dostává hodně zabrat. Zejména v zimním období se může poškodit působením posypových solí. Očistěte tedy celá vrata a také těsnění vhodným saponátem a překontrolujte, zda není nějaká část poškozená.

Zkontrolujte i funkčnost vrat. Otevřete je manuálně alespoň do výšky 1 m. Pokud zůstanou rovnoměrně otevřená, nikde nedrhnou a nepadají, je vše v pořádku. Pokud zaznamenáte jakoukoliv odchylku, vrata se zasekávají nebo naopak prudce padají, zavolejte raději technika a dopřejte jim opravu. Nakonec nezapomeňte zkontrolovat funkčnost dálkového otevírání, případně vyměnit baterky v dálkovém ovladači.

Oprava vrat
i (Zdroj: Depositphotos)
Při potížích s garážovými vraty zavolejte co nejdříve technika

Nevyhazujte, prodávejte

Pro funkční, ale již nepotřebné věci je tady ještě možnost darování nebo je můžete prodat. Na internetu najdete velké množství bazarů, a také různé prodejní skupiny na Facebooku fungují velmi efektivně. Můžete si vybrat tematickou prodejní skupinu nebo skupinu lidí z vašeho okolí podle místa bydliště, kupce tak najdete třeba hned ve vedlejší ulici. Velmi oblíbený je i tzv. swap, to znamená, že místo prodeje nabídnete vaše nepotřebné věci výměnou za něco, co vám chybí.

Úklid
i (Zdroj: Depositphotos)
Vše, co si ponecháte, přehledně uložte

Pokud nevíte, jak si můžete seřídit pohybové čidlo osvětlení garáže, pomůže vám naše video:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 15. 4. 2020, Autor: Silva Pokorná (text), Depositphotos (foto), Profil autora: Silva Pokorná

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.