Hliníkové střechy v únoru na veletrhu. Přijďte se podívat na novinky pro letošní sezónu!

Novinky v oblasti střech představí KERAMET na veletrhu STŘECHY PRAHA. Srdečně vás zveme na náš stánek 330 v hale č. 3. Veletrh STŘECHY PRAHA je nejvýznamnějším veletrhem v oboru střech v ČR a koná se v PVA EXPO PRAHA Letňany, ve dnech 7. – 9. února 2019. Navštivte naše webové stránky, napište nám e-mail a rádi vám zašleme veletržní pozvánku! Těšíme se na Vaši návštěvu!

Hliníkové střechy v únoru na veletrhu. Přijďte se podívat na novinky pro letošní sezónu!

10 důvodů proč si vybrat hliníkovou střešní krytinu

Otázka, kterou by si měl položit každý, kdo se rozhoduje o pořízení nové hliníkové střešní krytiny.

1. Nejlehčí plechová krytina

Hliníková střešní krytina je nejlehčí plechová krytina na trhu, jejíž hmotnost jsou necelé 2 kg na 1 m2 (u síly plechu 0,6 mm). Tuto hmotnost oceníte především, pokud chcete odlehčit vaší střešní konstrukci. Celkovou hmotnost střešní krytiny ocení každá stavba, jak novostavba, tak stará chalupa.

2. Nekoroduje a je bezúdržbová

Hliníková krytina vám nikdy nezrezaví. Tento typ krytiny není potřeba dodatečně po nadělení na příslušné délky ošetřit, je totiž koroziodolná, což je její zásadní výhoda oproti ocelovým krytinám. Hliníková krytina nevyžaduje žádnou speciální péči a z povrchu se nic nedrolí a neodlupuje.

3. Ověřená životnost více než 100 let

Taková je ověřená životnost hliníkové krytiny. Nejstarší hliníková střecha je na chrámu San Gioacchino v Římě z roku 1897, tedy slouží již více než 100 let. Při pořízení hliníkové krytiny se už nemusíte zabývat její výměnou. Hliníkovou krytinu si pořizujete na celý život.

4. Je 100% recyklovatelná

Hliníková střešní krytina je 100% recyklovatelná. Až vám jednou doslouží, nemusíte řešit otázku kam s ní. Plná recyklovatelnost hliníku se projeví na ceně výkupu ve sběrně, kde se vám vrátí 20 – 30 % z pořizovací ceny krytiny. K pořizovací hodnotě střechy je potřeba připočítat i budoucí náklady spojené s ekologickou likvidací.

Novinka – hliníkový tvarovaný plech KPTR TAŠKA
Novinka – hliníkový tvarovaný plech KPTR TAŠKA

5. Krytiny vhodné od sklonu 5°

Hliníkové střešní krytiny KERAMET jsou vhodné pro všechny typy střech s minimálním sklonem 5 stupňů. Vhodný typ krytiny závisí na sklonu střechy, velikosti, místě instalace střechy a způsobu využití stavby. Vybírat můžete z falcovaných střešních krytin, které jsou vhodné pro střechy s nižším sklonem a členité stavby nebo z tvarovaných (skládaných) střešních krytin, které vyrábí KERAMET v osmi různých tvarech. Velmi estetickým typem krytiny je tvarovaný plech ve tvaru střešní tašky pod obchodním názvem KPTR TAŠKA.

Prezentace střešních plechů v provozovně Keramet
Prezentace střešních plechů v provozovně Keramet

6. Široká nabídka barevných odstínů

Hliníkové krytiny jsou k dostání ve dvou provedeních – v přírodním a lakovaném, s povrchovou úpravou hladkého, embosovaného nebo texturního povrchu. Nejvíce využívanou variantou jsou krytiny v lakovaném provedení, kdy je povrch plechu opatřen polyesterovým (PES) lakem. V nabídce jsou také dostupné materiály s polyvinylidenfluoridovým (PVDF) lakem, který je více odolný. KERAMET nabízí více než 15 barevných odstínů!

7. Výroba délek dle požadavků, jednoduchá a rychlá pokládka

Všechny tvarované plechy jsou vyráběny v délkách dle požadavků tzv. „na míru“. Tato skutečnost je při montáži velkou výhodou. Před výrobou je navržena nejvhodnější délka krytiny a střecha může být od hřebene k okapu složena z 1 až 3 kusů tvarovaných plechů. Pokládka je rychlá a montáž velmi jednoduchá.

8. Kotvení krytiny v horní vlně profilu

Je nutné vybrat nejen vhodný spojovací materiál, ale také zvolit vhodné místo pro ukotvení krytiny. Výrobce KERAMET doporučuje kotvení všech tvarovaných plechů zpravidla v horní části vlny, tedy v místech, kde teče nejméně vody.

9. Záruka

Na hliníkové plechy sloužící k povrchové a tvarové úpravě do podoby střešních krytin garantuje KERAMET záruku na funkčnost v délce 75 let.

10. Cena

Hliníková krytina není drahá, přesvědčte se sami. Cena hliníkové krytiny je v porovnání s obyčejným plechem trošku vyšší, ale s ohledem na výše uvedené vlastnosti je kompenzovaná minimální údržbou po celou dobu její extrémně dlouhé životnosti.

10. Cena
10. Cena

Více informaci ke všem střešním krytinám naleznete na www.keramet.cz .Využijte bezplatné kalkulace na hliníkovou krytinu včetně kompletního příslušenství.

Autor: Keramet (text a foto)

Související k tématu