reklama

Trendy v barvách v interiéru

Barvy v interiéru dokáží hotové divy. Pokud tedy toužíte po nějaké rychlé a levné změně, je změna barvy tím nejlepším způsobem, jak toho můžete docílit. A protože takové vymalování můžete bez obav kdykoliv předělat, můžete se u něj řídit i aktuálními trendy. Chystáte se letos malovat? Hledáte inspiraci? Pomůžeme vám v rozhodování.

i (Zdroj: Depositphotos)
Trendy v barvách v interiéru (Zdroj: Depositphotos)

Barvy v interiéru v roce 2020

Barvy v interiéru v roce 2020 nabízí pestrou paletu, kterou můžete sladit s retro, modernou, minimalistickým i extravagantním interiérem.

Barvou tohoto roku je klasická modrá

Hitem tohoto roku je klasická modrá barva. Letos bude vidět všude. Je to velmi uklidňující barva, která pozitivně působí na myšlení, opticky zvětšuje prostor. V kombinaci s tolik oblíbeným bílým nábytkem působí naprosto dokonale. Nehodí se však jen na stěny, ale i na dekorace a doplňky. Modrá barva je velmi oblíbená. Zdůrazňuje naši touhu po spolehlivém základu.

Modrá
i (Zdroj: Depositphotos)
Výraznou barvou tohoto roku je klasická modrá

Věčně módní bílá

Druhým velkým hitem tohoto roku je klasická bílá barva (hlavně ta v odstínu vaječného bílku), jež se letos kombinuje s bílou, tedy bílé stěny i bílý nábytek. A nemyslete si, rozhodně to není nuda ani sterilita. Ono totiž i odstínů bílé je hned několik.

Bílá
i (Zdroj: Depositphotos)
Pokud jste si mysleli, že bílá s bílou je nudná, přesvědčíme vás, že je tomu jinak

Třetí trend vybízí k stydlivosti

Ne, že byste se měli stydět vy, ale in jsou takové odstíny, které se podobají červenání se z důvodu stydlivosti. Tyto barevné odstíny působí luxusně a elegantně. Použít tuto jemnou barvu můžete na stěnu, ale velmi působivě vypadá i na nábytku a interiérových doplňcích.

Růžová
i (Zdroj: Depositphotos)
Růžové odstíny se letos neobjeví pouze na stěnách, ale i na nábytku

Pálená oranžová

Další trendovou barvou je pálená oranžová, jež se vyznačuje rezavými odstíny. Jde o barvu, která rozhodně oživí interiér, ale musí se použít s mírou. Nehodí se zrovna na stěny, ale spíše na určité prvky v interiéru.

Luxusní dojem

V případě, že se chystáte pro radikální změnu nebo svůj domov teprve zařizujete, můžete se zamyslet nad kombinací paví modři, dřevěného uhlí a špinavé černé. Všechny to jsou temné a výrazné barvy, které ale dohromady působí překvapivě svěže a uklidňujícím způsobem. Jestli se vám tato kombinace zdá moc silná, můžete ji použít i samostatně. Barvy dřevěného uhlí vypadají skvěle, i když ji použijete v ložnici, v koupelně nebo v kuchyni.

Hnědá
i (Zdroj: Depositphotos)
Luxusní nádech interiéru dodá kombinace paví modři, dřevěného uhlí a špinavé černé

Pro milovníky přírody tu je sedlová hnědá a lovecká zelená

Mohlo by se zdát, že jde o ideální barvy do interiéru muže, pravdou však je, že se hodí i do kuchyně nebo koupelny. Tyto dvě barvy dohromady působí skutečně hezky. Jsou navíc nadčasové a interiér s nimi je elegantní.

Zelená
i (Zdroj: Depositphotos)
Velmi dobře v interiéru vypadá i klasicky modrá v kombinaci se sedlově hnědou a loveckou zelenou

Terakota

V neposlední řadě by se v letošních interiérech měly objevovat terakotové pigmenty. Nenajdete ji pouze na dlažbě, ale i na stěnách a na různých doplňcích.

Terakota
i (Zdroj: Depositphotos)
Terakotu letos budete moci vidět nejen na dlažbě, ale i na stole

Jak ušetřit peníze i čas při malování pokoje?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 13. 4. 2020, Autor: Adriana Dosedělová (text), Depositphotos (foto), Profil autora: Adriana Dosedělová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.