reklama

Křovinořez Oleo-Mac BC 430 T a redakční videotest

Na vlastní záda i zahradu jsme vyzkoušeli křovinořez Oleo-Mac. Pokud máte zahradu v kopci, mnoho stromků nebo jezdíte na chalupu jen občas, můžeme jej směle doporučit, je to dobrý pracant. Podívejte se na naše video a pokud s tímto křovinořezem máte zkušenost, podělte se o váš názor v diskusích, budeme se těšit.

Křovinořez Oleo-Mac BC 430 T a redakční videotest
Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.
Vyžínací trojzubý ocelový kotouč
Vyžínací trojzubý ocelový kotouč
Strunová hlava
Strunová hlava

Křovinořez Oleo-Mac BC 430 T

Naplnit nádržku benzínem s olejem, nasadit a upravit dvouramenný popruh, naštelovat rukojeť a vyvážit těžiště... a jde se na to.

Ve stráni i kolem plotu a stromků, ocelový kotouč i strunovou hlavu, to vše jsme v redakčním testu vyzkoušeli. Upravovali jsme popruh na víc druhů postav. Stroj je sice docela robustní, ale když si nasadíte popruh a správně vyvážíte těžiště, zvládnete jej, i když nejste zrovna Herkules.

Vyžínací ocelový kotouč nebo strunovou hlavu zvolte podle typu porostu, který budete sekat, na trávu a plevel struna stačí, na náletové dřeviny a houževnaté plevelové byliny je lepší vyžínací hlava.

Určitě nezapomeňte na sluchátka, brýle a pevnou obuv (a raději dlouhé kalhoty, přece jen, odletující větvičky a holá kůže není to pravé ořechové).

Křovinořez Oleo-mac BC430 T na náš trh dodává Mountfield, v balení jsou obě žací hlavy i dvouramenný popruh.

Publikováno: 31. 7. 2015, Autor: HobbyPRstudio (video, text a foto), Profil autora: Redakce