reklama

Snižování cen u Lindab

Přestože je současným obecným trendem zvyšování cen stavebních prvků a materiálů, přichází nyní společnost Lindab s akčním snížením ceníkových cen trapézových profilů.

Při odběru v množství větším než 150m2 se snižují ceny střešních a stěnových trapézových plechů v povrchové úpravě Polyester následovně:LTP/LVP2/0,5 ... 258 Kč/m2LTP/LVP2/0,6 ... 298 Kč/m2LTP/LVP4/0,5 ... 295 Kč/m2LTP/LVP4/0,6 ... 339 Kč/m2

Trapézové plechy jsou k dispozici ve více než 15 barevných odstínech. Dodací lhůty nepřekročí 10 dnů. Akční ceny jsou platné od 1.3. do 30.4. 2008.

Základním materiálem pro výrobu trapézových plechů Lindab je žárově pozinkovaný ocelový plech jemnozrnné struktury s organickou barevnou povrchovou úpravou. Ochranná vrstva je vždy nanášena v rámci výrobního procesu v ideálních podmínkách na pasivovaný podklad. Vrstva je kromě ochrany ocelového jádra nositelem barevného odstínu a UV ochrany.

Lindab nabízí celkem čtyři typy povrchových úprav: SP Polyester 15µm, Polyester 25µm Polyester 50µm, ALUZINK 185.

Polyester 25µm – SP (EN 10169-1)

Organický dvouvrstvý povrch na bázi polyesterů nanášený kontinuálním procesem na svitkový pozinkovaný plech různých tloušťek. Míra pozinkování základního plechu je 275g/m2, jmenovitá tloušťka nanášeného povrchu je pak 25µm. Povrch je vhodný pro použití na široké spektrum exteriérových a interiérových konstrukcí i do míst s náročnými klimatickými podmínkami. Vrstva je zabezpečena proti UV záření. Veškeré klempířské výrobky jsou zpracovávány z již povlakovaného plechu bez ztráty kvality a poškození materiálu. Plánovaná životnost je přímo závislá na prostředí použití a pohybuje se v rozsahu 20-40let.

Polyester 15µm – SP (EN 10169-1)

Organický povrch na bázi polyesterů nanášený kontinuálním procesem na svitkový pozinkovaný plech různých tloušťek. Míra pozinkování základního plechu je 275g/m2. jmenovitá tl. nanášeného povrchu je pak 15µm. Tato varianta je určena pro interiérové prvky, jako jsou opláštění stěn, podhledy skladových a prodejních hal, popř. dalších komerčních prostor. Veškeré klempířské výrobky jsou zpracovávány z již povlakovaného plechu bez ztráty kvality a poškození materiálu. Plánovaná životnost je přímo závislá na prostředí použití. Vzhledem k absenci UV záření v interiérech se jedná a úpravu s prakticky neomezenou životností. Povrch je omyvatelný a lze je přetírat.

Polyester 50µm – SP-PA (EN 10169-1)

Organický povrch na bázi polyesterů nanášený kontinuálním procesem na svitkový pozinkovaný plech různých tloušťek. Míra pozinkování základního plechu je 275g/m2. Jmenovitá tloušťka nanášeného povrchu je pak 50µm. Ochranná vrstva obsahuje polyamidová zrna pro zlepšení mechanických a chemických vlastností. Povrch je vhodný pro použití na široké spektrum exteriérových a interiérových konstrukcí i do míst s náročnými klimatickými podmínkami. Dvojnásobný povlak zabezpečuje ocelové jádro před agresivním prostředím, jako jsou chemické provozy, slané a kyselé, apod. Vrstva je zabezpečena proti UV záření. Veškeré klempířské výrobky jsou zpracovávány z již povlakovaného plechu bez ztráty kvality a poškození materiálu. Plánovaná životnost je přímo závislá na prostředí použití a pohybuje se v rozsahu 30-60let.

ALUZINK 185

Produkt Aluzink je ocelový plech pokovený speciální směsí hliníku (55%), zinku (43,3%) a křemíku (1,6%). Povrchová úprava je v tomto případě nanesena plnohodnotně po obou stranách plechového svitku v tloušťce 25µm. Metalurgické složení plechu kombinuje vynikající vlastnosti použitých surovin, pro vytvoření vysoce korozivně odolnému materiálu s přírodním vzhledem. Pro Aluzink je typická stříbrná povrchová textura s jasně rozpoznatelným květem. Nesporným kladem Aluzinkového plechu je i vysoká světelná odrazivost pro zastřešení obytných prostor, které následně nejsou nadměrně zahřívány vlivem tepelného sálání plechu. Svou podstatou je tento materiál vhodný pro umístění do agresivních prostředí, jako jsou industriální komplexy, přímořské oblasti bohaté na sůl a do kyselého prostředí. Životnost Aluzinkového plechu se pohybuje v rozmezí 50 a 80 let, dle okolního prostředí. Povrch plechu je potažen tenkou separační vrstvou polymeru, který chrání sensitivní ochrannou vrstvu před mastnotami a jinými nečistotami.

Více informací na www.lindab.cz.

Publikováno: 18. 3. 2008, Autor: Tisková zpráva , Profil autora: Redakce