reklama

Společnost TROPICO PLUS CZ

Společnost TROPICO PLUS CZ se v loňském roce stala součástí koncernu Hilding Anders, největšího výrobce matrací v Evropě.

Společnost TROPICO PLUS CZ

Tato skutečnost se taky v positivním slova smyslu dotýká stávající nabídky společnosti Tropico. Novinky a inovace dokazují, že firma i nadále právem patří na vrchol ve svém oboru na českém trhu.

TROPICO PLUS CZ vyrábí kvalitní matrace za cenu přijatelnou i pro českého zákazníka. Potvrzením správnosti strategie je skutečnost, že v současné době je společnost již největším českým výrobcem matrací.

Kvalitu práce českých rukou v kombinaci s nejmodernější technologií oceňují rovněž zákazníci ze zahraničí.

Od února 2008 probíhají na podnět vývojářského oddělení některé konstrukční změny, které zvýší ortopedické vlastnosti a životnost nabízených produktů. Matrace mají vyšší tuhost, a tím pádem je můžou užívat vyšší váhové kategorie. Některé produkty byly vyřazeny z výrobního programu.

Určité změny nastaly i v potahových materiálech a jejích možnostech využití. U matrací, které jsou dodávány ve snímatelném pratelném potahu je na výběr: Innovation - základní varianta umožňuje praní na 60°C, Aloe Vera - luxusní potahová látka obsahující mikrokapsle s přírodním extraktem z aloe vera. Při používání uvolňuje aroma, které má antialergické a antiseptické účinky. Microcare - luxusní potahová látka obsahující acetátové vlákno, které vytváří kyslík, ničí plísně, roztoče a ostatní nežádoucí mikroorganismy. Snímatelné potahy jsou konstrukčně řešeny ze dvou samostatných polovin tak, aby bylo možné vyprat pouze jeden díl, nepřetížit pračku a matraci bez omezení používat. Všechny potahy lze prát do teploty 60°C. Možnost výběru potahu umožňuje plně reflektovat požadavky konkrétního uživatele na ortopedičnost jádra ve spojení s požadavky na vlastnosti potahové látky.

Nejnovější trendy zajisté kopírují stále žádanější BIO MATRACE. Konstrukce této řady využívá nejnovější poznatky z oblasti zdravého spánku a nejmodernější materiály na bázi přírodních produktů ve spojení s počítačovými simulacemi z přístroje Ergo Check. Základem je bio pěna, studená pěna obsahující olej ze skočce. Pěna má vynikající výsledné vlastnosti - násobí se tažnost (elasticita), snižuje se tlaková deformace, zvyšuje se odrazová pružnost. Konstrukce těchto typů matrací prošla dlouhodobým vývojem, aby bylo dosaženo co nejlepších vlastností za cenu, která je dostupná pro každého. Tak vznikly 3 typy jader, které plně reflektují požadavky zákazníků - vynikající ortopedické vlastnosti, dlouhá životnost a rozdílná tuhost ložných ploch (ideální pro páry s rozdílnými požadavky na tuhost lůžka).

Prima Bio

Prima Bio
Prima Bio

Matrace z kombinace tepelně modifikované pěny a bio pěny. Nosná vrstva vyrobená z bio pěny (doporučená pro spánek) má příčné perforace, které mají vynikající ortopedické vlastnosti. V nejzatíženější (bederní) oblasti podpírá páteř a zajišťuje ideální anatomickou polohu těla při spánku. Matrace je dodávána ve snímatelném potahu Innovation, který je pratelný na 60°C. Za příplatek možnost antialergického potahu Aloe Vera nebo Microcare.

Vhodné uložení na lamelový, popř. na pevný rošt.Doporučená nosnost do 120 kg.Výška matrace cca 15 cm.

Perfect Bio

Perfect Bio
Perfect Bio

Matrace z kombinace bio pěny dvou různých tuhostí a tepelně modifikované pěny. Rozdílná tuhost jednotlivých lehacích ploch. Lehací plocha SOFT je doporučená pro uživatele s hmotností do 85 kg. Lehací plocha HARD je doporučená pro uživatele s hmotností od 85 do 130 kg. Tato kombinace je vhodná pro páry s váhovým rozdílem, kde si jednotlivec uloží matraci dle požadavku na tvrdost. Středová vrstva má příčné perforace, které poskytují změkčení v oblasti ramen pro větší komfort zejména při spaní na boku. Podélné a příčné obdélníkové perforace způsobují neustálou masáž svalů a pokožky, čímž je výrazně snížená možnost vzniku dekubitů (otlaků). Matrace je dodávána ve snímatelném potahu Innovation, který je pratelný na 60°C. Za příplatek možnost antialergického potahu Aloe Vera nebo Microcare.

Vhodné uložení na pevný nebo lamelový rošt.Doporučená nosnost do 130 kg.Výška matrace cca 17 cm.

Fresh Bio

Fresh Bio
Fresh Bio

Matrace z bio pěny s rozdílnou tuhostí jednotlivých lehacích ploch. Lehací plocha SOFT je doporučená pro uživatele s hmotností do 85 kg. Lehací plocha HARD je doporučená pro uživatele s hmotností od 85 do 130 kg. Tato kombinace je vhodná pro páry s váhovým rozdílem, kde si jednotlivec uloží matraci dle požadavku na tvrdost. Ve středové části jádra je vložená 3D mřížka- hustá síť vertikálně kladených polyesterových vláken- materiál poskytující bezkonkurenční odvod absorbovaných vodních par z jádra matrace. Perforace ložné plochy podporuje prokrvení pokožky a zabraňuje vzniku dekubitů. Matrace je dodávána ve snímatelném potahu Innovation, který je pratelný na 60°C. Za příplatek možnost antialergického potahu Aloe Vera nebo Microcare.

Vhodné uložení na pevný nebo lamelový rošt.Doporučená nosnost do 130 kg.Výška matrace cca 19 cm.

Liliana - latexová matrace pro ni i pro něho

Matrace konstruovaná dle fyziologických potřeb muže a ženy. Speciální latexové jádro, kde jedna strana je vytvořená pro muže a druhá pro ženy. Lehací plocha SOFT (měkčí - doporučená pro ženy) je konstruovaná tak, aby kopírovala specifické křivky ženského těla, zejména se přizpůsobila kyčlím. Lehací plocha HARD (tužší - doporučená pro muže) je konstruovaná s ohledem na specifické křivky mužského těla, zejména se přizpůsobila v oblasti ramen. Potah matrace tvoří speciální materiál Intense for woman - na straně pro partnerku, který díky směsi rostlinných extraktů (mimo jiné z červených papriček) zvyšuje cirkulaci krve a poskytuje pocit tepla. Intense for man - na straně pro partnera, obsahuje rostlinné extrakty např. z břízy a naopak teplo absorbuje a ochlazuje tělo. Potah je snímatelný, vyrobený ze dvou samostatných polovin, pratelný do teploty 60°C.

Vhodné uložení na pevný nebo lamelový rošt. Doporučená nosnost do 130 kg.Výška matrace cca 19 cm.

Lamelové rošty

Kvalitu spánku lze ovlivnit nejen výběrem vhodné matrace, ale také roštu. Vhodně zvolená matrace poskytuje v kombinaci s podkladem dostatečnou vzdušnost a zaručuje dokonalé rozložení hmotnosti, tím je zaručena ideální anatomická poloha a uvolnění zádového svalstva během spánku. Volba roštu závisí na tom, do jaké postele jej chcete umístit, pro jakou matraci i pro jakou hmotnost má být použit.

Basic14 lamel šířky 53 mm + 2 březové přířezy k uchycení k bočnicím postele (pomocí 4 šroubků). Lamely jsou na obou koncích připevněné ke stabilizačnímu popruhu. Tento rošt je vhodný pod sendvičové a PUR matrace, do postelí s dřevěnými bočnicemi. Nosnost do 85 kg.

Klasik 16Pevný lamelový rošt se 16- ti lamelami šíře 53 mm. Lamely jsou vsazeny do plastových pouzder v rámu roštu. Tento rošt je vhodný jako podklad pro všechny sendvičové, latexové a PUR matrace. Nosnost roštu do 120 kg.

Expert 16Lamelový rošt s polohováním hlavy a nohou s 16- ti lamelami šíře 53 mm. Lamely jsou vsazeny do plastových pouzder v rámu roštu. Kování zajišťující polohování má 13 poloh v oblasti hlavy a 6 poloh v oblasti noh. Tento rošt je vhodný jako podklad pro matrace, které lze polohovat (latexové, sendvičové). Nosnost roštu do 120 kg.

Lamelové rošty
Lamelové rošty
Lamelové rošty
Lamelové rošty

Double KlasikLuxusní pevný lamelový rošt s 28 lamelami šíře 38 mm. Lamely jsou uloženy ve výkyvných gumových pouzdrech. Anatomické uspořádání lamel kopíruje křivky těla a má příznivý vliv na polohu těla při spánku. V oblasti hrudníku je 5 lamel s možností nastavení tuhosti pružení podle hmotnosti uživatele. Středový popruh zajišťuje zvýšenou stabilitu roštu. Tento rošt je vhodný pro všechny typy matrací. Nosnost roštu do 130 kg.

Double ExpertLuxusní lamelový rošt s polohováním hlavy a nohou. Rošt má 28 lamel uložených v gumových výkyvných pouzdrech, jejichž anatomické uspořádání kopíruje křivky těla a má příznivý vliv na polohu těla při spánku. Kombinací tohoto roštu s vhodnou matrací je dosaženo výborných ortopedických vlastností. Pro zvýšení komfortu je v oblasti hrudníku 5 lamel s možností nastavení tuhosti pružení podle požadavku uživatele. Středový popruh zajišťuje zvýšenou stabilitu roštu. Kování zajišťující polohování má 13 poloh v oblasti hlavy a 6 poloh v oblasti noh. Tento rošt je vhodný pro všechny typy matrací, které lze polohovat (latexové, sendvičové). Nosnost do 130 kg.

Double Expert Moto

Luxusní lamelový rošt, kde polohování roštu je poháněno elektromotorem s dálkovým ovladačem. Rošt má 28 lamel uložených v gumových výkyvných pouzdrech. V oblasti hrudníku je 5 lamel s možností nastavení tuhosti podle přání uživatele. Rošt je vhodný pro matrace s vysokou kopírovatelností (latexové). Nosnost roštu do 120 kg.Za příplatek je možné objednat lamelový rošt s bezdrátovým dálkovým ovládáním

Lux KlasikLuxusní pevný lamelový rošt s 28 pětivrstvými bukovými lamelami šíře 38 mm. Lamely jsou uloženy v pružných plastových pouzdrech a jsou potaženy korkem. Díky této úpravě je výrazně snížená kluznost povrchu lamel, což pevně fixuje matraci. V oblasti ramen jsou 4 zúžené lamely, které zajišťují dobré přizpůsobení roštu zejména při spaní na boku. V oblasti hrudníku je 5 lamel s možností nastavení tuhosti pružení podle hmotnosti uživatele. Středový popruh zajišťuje zvýšenou stabilitu roštu. Bočnice jsou potaženy fólií a na konci mají plastová pouzdra. Tento rošt je vhodný pro všechny typy matrací. Nosnost roštu do 130 kg.

Lux ExpertLuxusní lamelový rošt s polohováním hlavy a nohou. Rošt má 28 pětivrstvých bukových lamel uložených v pružných plastových pouzdrech. Lamely jsou na povrchu potažené korkem. Díky této úpravě je snížena kluznost povrchu lamel. V oblasti ramen jsou 4 zúžené lamely, které zajišťují dobré přizpůsobení roštu zejména při spaní na boku. Samozřejmostí je 5 lamel s možností nastavení tuhosti. Středový popruh zajišťuje zvýšenou stabilitu roštu. Bočnice jsou potaženy fólií a na konci mají plastová pouzdra. Kování zajišťující polohování má 13 poloh v oblasti hlavy a 6 poloh v oblasti noh. Tento rošt je vhodný pro všechny typy matrací, které lze polohovat (latexové, sendvičové). Nosnost roštu do 130 kg.

Lux Expert MotoLuxusní lamelový rošt s 28 pětivrstvými bukovými lamelami, kde polohování roštu je poháněno elektromotorem s dálkovým ovladačem. Lamely jsou potažené vrstvou korku, která výrazně fixuje matraci k roštu. V oblasti ramen jsou 4 zúžené lamely, které zajišťují dobré přizpůsobení roštu zejména při spaní na boku. Samozřejmostí je 5 lamel s možností nastavení tuhosti podle přání uživatele. Rošt je vhodný pro matrace s vysokou kopírovatelností (latexové). Nosnost roštu do 130 kg.Za příplatek je možné objednat lamelový rošt s bezdrátovým dálkovým ovládáním.

Lamelové rošty
Lamelové rošty
Lamelové rošty
Lamelové rošty
Lamelové rošty
Lamelové rošty
Lamelové rošty
Lamelové rošty

Relax KlasikLuxusní pevný lamelový rošt se 42 lamelami šíře 28 mm uloženými v pružných plastových pouzdrech. V bederní části se nachází šest zdvojených lamel, které slouží k nastavení tuhosti dle přání uživatele. Bočnice jsou potaženy fólií a na konci mají plastová pouzdra. Tento rošt je vhodný pro všechny typy matrací. Nosnost roštu do 130 kg.

Relax ExpertLuxusní lamelový rošt s polohováním hlavy a nohou se 42 lamelami šíře 28 mm. V bederní části má uživatel možnost jednoduchého nastavení tuhosti pružení šesti zdvojených lamel. Bočnice jsou potaženy fólií a na konci mají plastová pouzdra. Rošt je opatřen mechanickým ručním polohováním hlavy a nohou pomocí úchytů. Kování zajišťující polohování má 13 poloh v oblasti hlavy a 6 poloh v oblasti noh. Tento rošt je vhodný pro všechny typy matrací, které lze polohovat (latexové, sendvičové). Nosnost roštu do 130 kg.

Silver KlasikLuxusní lamelový rošt s 28 pětivrstvými bukovými lamelami šíře 38 mm. Lamely jsou uloženy ve výkyvných pouzdrech z tvrzené umělé hmoty. Každý pár lamel má možnost individuálního nastavení tuhosti dle požadavků uživatele pomocí červených regulátorů. Každý regulátor má 3 polohy- měkká, střední a tuhá. Lamely jsou na povrchu upraveny včelím voskem. V oblasti beder je 6 rozšířených lamel šíře 53 mm pro dosažení jedinečných ortopedických vlastností. Bočnice jsou potaženy fólií a na konci mají plastová pouzdra. Tento rošt je vhodný pro všechny typy matrací. Doporučená nosnost roštu je do 130 kg.

Lamelové rošty
Lamelové rošty

Kontakt

PRIME Communication s.r.o.Michaela RidošováGSM: 774 443332, 602 303938Email: mimi.ridosova@volny.cz

TROPICO PLUS CZ a.s. Roztoky u Jilemnice 215512 31 Roztoky u Jilemnicetelefon: +420/481 587 410fax: +420/ 481 587 411e-mail: tropico@tropico-plus.com

Publikováno: 25. 7. 2008, Autor: Tisková zpráva (TROPICO PLUS CZ), Profil autora: Redakce