reklama

fischer slaví 50 let upevňovacích systémů

V roce 2008 slaví firma fischerwerke jubileum „50 let upevňovacích systémů fischer“ a „25 let automobilových systémů“. Nastal ten správný čas se s trochou hrdosti ohlédnout zpět na naše působení a zlepšovací návrhy, které vytyčily nové standardy v upevňovací technice.

fischer slaví 50 let upevňovacích systémů

Jak již bylo řečeno, firma fischer upevňovací systémy existuje již 50 let. V roce 1958 Artur Fischer, otec dnešního CEO Klause Fischera, poprvé představil světu klasickou hmoždinku typu S. Tato hmoždinka byla a stále je kopírována a s klidným svědomím můžeme říci, že se dočkala jednoho ze světových prvenství, které dokazuje její užitečnost a všestrannost – v počtu plagiátů. Tento začátek položil základy pro další růst celé firmy, v kterém byl a stále je kladen důraz hlavně na inovativní přístup. S celými dvaceti patenty na 1000 zaměstnanců v každém roce je fischer daleko nad průměrem v našem oboru (1,5 patentu na 1000 zam.). Je velkým úspěchem a současně důkazem produktivity celé firmy, že 40 % těchto patentů se mění ve skutečné výrobky. Ale inovativní síla se odráží i v něčem jiném, než je počet patentů. Cílem firmy fischerwerke je být výkonnou plochou organizací, maximálně zamezující plýtvání a současně se co nejvíc přizpůsobující potřebám a požadavkům Vás, našich zákazníků.

50 let upevňovacích systémů fischer
50 let upevňovacích systémů fischer

Dnes má celý holding čtyři divize: upevňovací systémy, automotive, fischer technik a divizi consulting (konzultační).

Divize upevňovacích systémů je dodavatelem celého sortimentu plastových, ocelových a chemických kotev, které fischer vyvíjí a zároveň vyrábí ve svých výrobních závodech po celém světě.

Divize automotive, která byla založena právě před 25 lety, je dodavatelem automobilového průmyslu a jejím hlavním sortimentem jsou kinematické komponenty interiérů osobních automobilů. Našimi zákazníky jsou pro ilustraci DaimlerBenz, BMW, Audi, VW, Ford, GM, Jaguar, Porsche, Lincoln atd.

Divize fischer technik je výrobcem stavebnic pro děti i dospělé, kteří mají možnost využít této stavebnice k simulaci i takových složitých procesů, jako jsou výrobní projekty se všemi funkcionalitami.

Divize cosulting je poslední, nejmladší divizí specializující se na optimalizace procesů.

Ale naším hlavním cílem – v našem jubilejním roce především – bylo a je „být nejlepší v našem oboru“. Letos si také připomínáme naše priority: nabízet Vám produkty a služby, které pro Vás budou maximálním možným přínosem.

Právě toto můžeme podpořit skutečností, že Vám můžeme představit nový a celosvětově unikátní produkt: SXR 10. Je to první rámová hmoždinka na světě s Evropským technickým schválením pro prakticky všechny druhy stavebních materiálů používaných pro nosné zdivo a pro tahové zatížení v betonu s trhlinami. Garantovaná zatížení u SXR 10 jsou podstatně vyšší, než jak je tomu u konkurenčních výrobků.

Bližší informace o naší firmě a výrobcích naleznete na www.fischer-cz.cz.

Publikováno: 9. 9. 2008, Autor: fischer (text a foto) , Profil autora: Redakce