reklama

Historicky první katalog nízkoenergetických domů

Zatímco poptávka po moderním úsporném bydlení v České republice v posledních letech prudce stoupá, s nabídkou kvalitních projektů nízkoenergetických domů je to horší. Jedním z počinů, který by mohl trend úsporného bydlení popohnat a přiblížit západoevropským standardům, je historicky první katalog vzorových projektů nízkoenergetických domů, který vydala agentura Náš Dům.

Historicky první katalog nízkoenergetických domů

Nový katalog se veřejnosti poprvé představil na stavebním veletrhu ForArch 2008. S podrobnostmi projektu se mohli návštěvníci seznámit ve stánku č. 1 v hale 1 (sektor F) Pražského veletržního areálu v Letňanech od úterý 23. do soboty 27. září. Další informace o dlouhodobých úsporách energie a nízkoenergetickém bydlení včetně možnosti objednání katalogu najdete na stránkách společnosti Xella

38 projektů pro nízkoenergetické bydlení

Katalog obsahuje 38 projektů moderních i tradičně vyhlížejících domů z dílny Architektonické kanceláře Křivka. Najdete zde rodinné domy určené pro městské prostředí i na venkov. Všechny projekty sází na výjimečné fyzikální parametry pórobetonového zdiva, které jsou pro konstrukci nízkoenergetických domů ideální. Každý projekt domu je zpracován ve dvou energetických standardech – YTONG LAMBDA bez zateplení, který odpovídá kategorii B – Úsporný dům a YTONG PLUS se zateplením, který odpovídá kategorii A – Mimořádně úsporný dům (podle nového Energetického průkazu staveb).

Katalog nabízí pomoc s realizací

Zpracovatel projektu těchto katalogových domů, si byl dobře vědom, že u nízkoenergetických staveb je obzvlášť důležité umístění domu na konkrétním pozemku, jeho orientace vůči světovým stranám, stejně jako způsob vytápění a větrání. Proto pro zájemce připravil rozsáhlou nabídku služeb, které by jim měly pomoci na cestě k dostupnému nízkoenergetickému domu.

Do projektu je zapojena i řada prověřených realizačních firem, které zajistí také přesnou a hladkou výstavbu domů. Ani ten nejlepší projekt se totiž neobejde bez pečlivé realizace, což u nízkoenergetických domů platí dvojnásob. Samozřejmostí všech projektů je mechanické větrání s rekuperací tepla. Zákazníci mají na výběr i různé varianty vytápění a ohřevu teplé vody, včetně využití solárních kolektorů nebo tepelných čerpadel.

Více informací naleznete na www.xella.cz.

Publikováno: 21. 11. 2008, Autor: Xella , Profil autora: Redakce