reklama

Společnost Laufen CZ pomáhá nemocným dětem

David Penc, marketingový ředitel společnosti Laufen CZ, předal během slavnostního večera 17. listopadu v pražském Obecním domě šek ve výši 200 000 Kč do rukou prezidentky nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové.

Společnost Laufen CZ pomáhá nemocným dětem

Benefiční koncert Strom naděje a splněných přání za účasti hvězd a mecenášů představil novou aktivitu, ve které děti v jednotlivých regionech České republiky přispěly nemocným kamarádům v krajských nemocnicích dobrou náladou a firmy předvedly svou sounáležitost a zodpovědnost finančním příspěvkem. Společnost Laufen CZ a nadační fond Kapka naděje se na jaře letošního roku domluvily na spolupráci, jejíž celková hodnota překročí 1 milion korun.

Společnost Laufen CZ, která na českém trhu zastupuje značky Laufen, Roca a Jika, pomůže s rekonstrukcí koupelen a toalet podle potřeb nemocnic vybraných na základě doporučení nadačního fondu Kapka naděje v celé České republice. Okamžitě po podpisu smlouvy (28. dubna 2008) se ukázalo, že nemocniční zařízení tuto pomoc vítají a potřebují. Oceňují komplexní nabídku, se kterou Laufen CZ jako součást světové jedničky Roca na trhu sanitární keramiky a vybavení koupelen od A do Z disponuje. Důležitou roli v tom nesporně hraje i speciální sortiment – kompletní koupelny pro tělesně postižené uživatele se sanitární keramikou uzpůsobenou potřebám vozíčkářů a dalších pohybově limitovaných osob, s množstvím nezbytných madel, sklápěcích zrcadel či stoliček do sprchových koutů. V hledáčku zájmu jsou také dětské klozety, umyvadlové, vanové a sprchové baterie, sprchové kouty či vany a vaničky. V současné době se dokončují přípravy rekonstrukcí koupelen dětských oddělení v nemocnicích v Příbrami, Olomouci a v Ostravě.

Rozšíření spolupráce v rámci nového projektu Kapky naděje Strom naděje a splněných přání společnost Laufen CZ uvítala zejména kvůli svému působení v jihočeském a jihomoravském regionu – keramické závody v Bechyni a ve Znojmě neodmyslitelně patří k životu tamějších obyvatel, patří mezi významné zaměstnavatele, a tudíž se hlásí i ke své firemní zodpovědnosti. „Společnost Laufen je úspěšný výrobce koupelnového vybavení, který myslí na blaho člověka. Děti, kterým byl slavnostní večer Strom splněných přání hlavně věnován, na svůj základní a nejdůležitější úspěch teprve čekají. Navíc mají svou cestu komplikovanou nemocí. A tak věřím, že více než jeden milion korun, které naše společnost letos prostřednictvím Kapky naděje věnuje na vylepšení dlouhodobého pobytu dětských pacientů v nemocnicích, jim pomůže toto čekání aspoň částečně zpříjemnit,“ uvedl po skončení slavnosti marketingový ředitel společnosti Laufen CZ David Penc.

Společnost Laufen CZ vznikla v roce 1999 a zastupuje značky Laufen, Roca a Jika nejen na českém a slovenském trhu, ale rovněž v dalších státech střední a východní Evropy. Sanitární keramika Jika se vyrábí již od roku 1878. Je významnou součástí švýcarského koncernu Laufen a od roku 1999 patří do skupiny španělské firmy Roca, která je největším evropským výrobcem sanitární keramiky. V roce 2006 se Roca stala světovou jedničkou. Do výrobního sortimentu všech značek patří kompletní koupelny – sanitární keramika (koupelnové sety a ostatní výrobky), koupelnový nábytek, vany a vaničky, sprchové kouty, vanové zástěny, baterie a koupelnové doplňky.

www.jika.cz

Publikováno: 26. 11. 2008, Autor: Laufen CZ (tisková zpráva) , Profil autora: Redakce