reklama

Cetelem začíná vydávat čipové karty

Společnost Cetelem se rozhodla připojit k většině bankovních institucí a od března 2009 začala vydávat nové kreditní karty opatřené čipem. Ty zajistí zejména větší bezpečnost a komfortnější a rychlejší platby.

Cetelem začíná vydávat čipové karty

„Čipové karty bereme jako základ pro budoucí rozvoj celého našeho karetního portfolia. Plánujeme využít mnohé výhody, které tato technologie umožňuje. Ať už se jedná o autentizaci, věrnostní systémy či bezkontaktní platby“, uvedla Ing. Gabriela Pithartová, ředitelka Správy marketingu a komunikace. „I když jsou s čipovou kartou a jejím vývojem spojeny několikanásobně vyšší náklady oproti stávajícím kartám, věříme, že se tato investice vyplatí. Navíc naši klienti tuto změnu v nákladech na kartu nepocítí, čipová karta pro ně nebude znamenat žádné vyšší měsíční poplatky spojené s jejím vedením“, doplnila G. Pithartová.

Nová čipová technologie kreditních karet podle standardu EMV (zkratka karetních asociací Europay, MasterCard a VISA) přináší jejich držitelům oproti kartám s magnetickým proužkem hned několik inovativních prvků. K těm nejdůležitějším patří posilování bezpečnosti a urychlování plateb na terminálech. Zároveň se u čipových karet snižuje i pravděpodobnost jejich zneužití a padělání.

Více informací naleznete na www.cetelem.cz.

Publikováno: 15. 3. 2009, Autor: Cetelem (Tisková zpráva) , Profil autora: Redakce