Domy zahřeje ETICS

Letošní chladné jaro mnohé z nás donutilo zamyslet se nad zateplením fasády domu, které významně brání úniku tepla a šetří finance za zvýšenou spotřebu energií. Zájemce o zateplení proto určitě potěší informace o materiálech, které jim pomohou tento problém vyřešit. Patří k nim například nové vnější tepelně izolační kompozitní systémy ETICS (External Thermal Insulation Composite System), vyráběné dle evropských norem ETAG 004.

Domy zahřeje ETICS

Tento zbrusu nový zateplovací systém uvádí právě v této době na trh společnost KNAUF. Prodávat se bude pod obchodním názvem Knauf Marmorit Energie Plus – jehož tepelným izolantem je minerální vata a dále Knauf Marmorit Energie – zde je tepelným izolantem expandovaný polystyrén EPS 70F.

Zateplovací kompozitní systémy ETICS 
Zateplovací kompozitní systémy ETICS 

Z pohledu funkčnosti lze se systémy ETICS v zásadě vytvořit dvě roviny izolovaného objektu. Tzv. standardní fasáda je chráněna systémem Knauf Marmorit Energie, který snižuje náklady a energii, vytváří příjemné klima vnitřního prostředí a zajišťuje dostatečnou ochranu proti klimatickým vlivům. To vše za pomoci bílých tepelně izolačních desek EPS 70F, minerálního lepidla a armovací tkaniny. Vedle toho může zákazník volit ještě vyšší standard v podobě tzv. ochranné fasády opatřené systémem Knauf Marmorit Energie Plus, který navíc poskytuje nejvyšší možnou ochranu proti požáru a současně zvýšenou zvukovou izolaci. Bez nadsázky lze říci, že systémy ETICS výrazně zvyšují hodnotu stavby.

Zateplovací kompozitní systémy ETICS 
Zateplovací kompozitní systémy ETICS 

Vnější nároží s vazbou desek tepelného izolantu

Zateplovací kompozitní systémy ETICS 
Zateplovací kompozitní systémy ETICS 

Založení ETICS

Společnost KNAUF distribuuje kromě jiného rovněž bohaté příslušenství nezbytné k realizaci jednotlivých systémů příček, podhledů a podlah, ale také tzv.“hobby program“, tzn. širokou škálu výrobků stavební chemie. Dominantní postavení si Knauf udržuje také na trhu suchých maltových směsí.

Od února letošního roku je Knauf držitelem Evropského technického schválení ETA-09/0028 Knauf Marmorit Energie s izolantem EPS a ETA-09/0029 Knauf Marmorit – Energie Plus s izolantem MW. Následně bude vydáno i Prohlášení o shodě.

Více se dozvíte na www.knauf.cz

Autor: Knauf (Tisková zpráva)

Související k tématu