reklama

Flexibilní řešení pro každou koupelnu

Při rozhodování o vzhledu koupelny dnes mezi nejdůležitější požadavky klientů patří individualita a originalita. Těmito poznatky se řídila také společnost Viega při navrhování předstěnových systémů ECO Plus, Steptec a Viega Mono, které představila počátkem dubna.

Flexibilní řešení pro každou koupelnu

Montáž těchto produktů je jednoduchá a zároveň ponechává velký prostor pro fantazii a kreativitu uživatelů. Díky mnoha možnostem uspořádání se hodí prakticky do každé malé i velké, nové i rekonstruované koupelny.

Vývojáři společnosti Viega se při navrhování koupelnových systémů zaměřili především na variabilitu a jednoduchost, což zákazníci oceňují. I proto se Viega ECO Plus stal brzy po svém uvedení na trh oblíbeným a osvědčeným předstěnovým prvkem pro suchou stavbu. Vyniká svou hospodárností a pragmatičností, a to vše za příznivou cenu.

Nové kompaktní rohové prvky

Nové kompaktní rohové prvky
Nové kompaktní rohové prvky
Nové kompaktní rohové prvky
Nové kompaktní rohové prvky

Toto již tradiční řešení pro WC, umyvadla, pisoáry a bidety bylo doplněno o šest kompaktních rohových prvků, které přijdou vhod především v malých koupelnách.

Novinky Viega ECO Plus pro malé prostory

Projektanti i stavebníci u těchto produktů ocení, že délka ramen představuje pouze 330 milimetrů, což znamená, že montážní hloubka u dvou WC prvků a umyvadlového prvku při šířce 465 milimetrů v hrubé stavbě bude pouze 235 milimetrů.

Novinky Viega ECO Plus pro malé prostory
Novinky Viega ECO Plus pro malé prostory
Novinky Viega ECO Plus pro malé prostory
Novinky Viega ECO Plus pro malé prostory

Konstrukce ocelového rámu tím umožňuje umístění prvků kdekoliv v místnosti a díky velkému množství integrovaných úchytů na stěnu, může být v případě potřeby dokonce upuštěno od podlahových opěr.

Stejně jako u ostatních prvků systému ECO Plus je montáž předstěnové techniky podstatně ulehčena prostřednictvím samočinné fixace pro snazší nastavení výšky a následující ukotvení prvku na zeď. S její pomocí může i jeden člověk pohodlně a přesně namontovat daný prvek do požadované výšky.

Viega Steptec

Viega Steptec
Viega Steptec

Maximální míru individuality a svobody v uspořádání koupelny umožňuje systém Viega Steptec. Je složen pouze ze dvou základních prvků – kolejnice a spojky. Kolejnice lze spojit zasunutím nebo upnutím ve spojích 90° nebo 45°. Ostatních úhlů je možné dosáhnout pomocí speciálního kloubu Steptec. Spojky bez problémů zachycují všechny vznikající tažné a tlakové síly.

Délka kolejnic se dá snadno upravit řezným a děrovacím nástrojem, který se dodává se systémem. Viega Steptec je určen pro konstrukci předstěn a dělících stěn, polovysokých, vysokých či volně stojících. Jeho montážní variabilita bude zvlášť oceněna při instalaci v podkrovních prostorách objektů.

Viega Mono

Nejenom při rekonstrukcích, ale také v novostavbách nachází své uplatnění při vybavení koupelen velice adaptabilní předstěnové moduly série Viega Mono pro instalace v mokré stavbě. Jeho hlavní výhodou jsou dvě nastavitelné konstrukční výšky 1130 mm a nebo zkrácení na výšku 980 mm při konstrukční hloubce pouze 130 mm. To ocení především v podkrovních částech objektů. Pro podokenní instalace je pak určen modul v nízké stavební výšce 820 mm.

Viega Mono
Viega Mono

Stejně jako u ostatní předstěnové techniky společnosti Viega je i zde kladen velký důraz na jednoduchost při instalaci. Na montážní kolejnici je možné umístit víc bloků Viega Mono vedle sebe, což značně usnadňuje montáž všude tam, kde se počítá s větším množství sanitárních prvků vedle sebe jako jsou například veřejné toalety. Kromě WC předstěnových bloků patří do série Viega Mono také bidetové a umyvadlové předstěnové bloky pro stojánkové, nebo nástěnné armatury a pisoárové splachovací systémy pro hrubou stavbu.

Společným konstrukčním znakem u této produktové řady je robustní tvarované opláštění z EPS, které usnadňuje integraci modulu při zazdění do tělesa stavby. Zajišťuje dokonalé odhlučnění a spolehlivě izoluje modul proti rosnému bodu.

Společný jmenovatel

Jednotícím prvkem u předstěnové techniky Viega systémů Eco Plus, Steptec a Mono pro závěsná WC je inovovaná podomítková splachovací nádržka Viega, která nabízí úspornou splachovací techniku s děleným splachováním a variabilním nastavením splachovacího množství vody. Na tuto nádržku lze volitelně použít všechny firmou Viega nabízené typy ovládacích tlačítek vyráběných v designových sériích Viega for Life, Viega for Style a Viega for More.

Publikováno: 25. 4. 2009, Autor: HS, Tisková zpráva , Profil autora: Redakce