reklama

Mikronářadí pro kutily i kutilky

Jestli si myslíte, že brousí, řežou a vrtají v domácí dílně jenom chlapi, jste na omylu. Mikronářadí padne i ženské ruce a právě ony dokáží, co se ozdob a dekorací týká, v domácnosti vykouzlit nevídané věci.

Mikronářadí pro kutily i kutilky

K unikátním produktům v segmentu vysokorychlostního akumulátorového mikronářadí na našem trhu patří bezesporu Dremes Stylus™, který nabízí vyšší úroveň přesnosti při práci na jemnějších tvůrčích i domácích dílenských projektech.

Díky jedinečnému ergonomickému designu se Stylus chová jako kutilova prodloužená ruka, což umožňuje dosáhnout precizních výsledků, požadovaných při opracování zvláště jemných, detailních a složitějších obrobků.

Mikronářadí pro kutily i kutilky
Mikronářadí pro kutily i kutilky
Mikronářadí pro kutily i kutilky
Mikronářadí pro kutily i kutilky

Nářadí lze uložit přímo do stojanu, takže je vždy uklizeno a zároveň přehledně po ruce

S lithium-iontovým akumulátorem, který lze kdykoliv dobíjet, protože je bez paměťového efektu a samovolného vybíjení, je Stylus kdykoli připraven k okamžitému použití. Regulace rychlosti od 5 000 do 25 000 otáček/min poskytuje dostatečný rozsah pro volbu té správné rychlosti pro daný projekt. Jestli vás od započaté práce vyruší třeba děti nebo domácí mazlíček, kteří právě vyžadují vaši pozornost, nemusíte se vztekat. Oddělený spínač on/off (zapnuto-vypnuto) přístroji umožňuje zachovat nastavení rychlosti při přerušení práce.

Stylus má bohatou výbavu, která vám umožní například jemně brousit, vrtat, leštit i řezat. Výrobek se prodává s 15 kusy příslušenství a s kompaktní nabíječkou, která zároveň slouží jako stojánek na nářadí a již zmíněné příslušenství. Vše potřebné je tak vždy po ruce.

Stylus se velmi dobře ovládá a je přesný. Díky pogumované, ergonomicky tvarované rukojeti a nízké hmotnosti, se dobře drží a práci s ním proto zvládnou i ženské ruce.

Stylus umí brousit a řezat sklo

Stylus umí brousit a řezat sklo
Stylus umí brousit a řezat sklo

A co pěkného s tímto pomocníkem můžete ještě vytvořit?

  • Tak například broušením snadno odstraníte lak třeba při renovaci opěradla vyřezávané židle. Navíc jemným broušením zachováte detailům původní tvar.
  • Fréza na děrování zase usnadní vytvoření „závěsných otvorů“ pro police, držáky, rámy obrazů a jiných doplňků.
  • Řezným kotoučem zvládnete oddělit například odpadní trubku při výměně nebo instalaci sifonu pod umyvadlem.
  • V dílně se uplatní i lešticí kotouče 414 a 422 (ty oceníte také v garáži, kde mohou pomoci při leštění těžko přístupných míst na karoserii vašeho vozu. Navíc příslušná lešticí pasta 421 je pevná hmota, takže malé množství vydrží na dlouhou dobu!
  • Dekoratéři dokáží vykouzlit z keramických květináčů krásné venkovní svítilny (inspiraci najde te zde), nebo si pomocí nářadí Stylus můžete vybrousit na skleněné nádoby rozmanité ozdoby či motivy pro zvláštní příležitosti, například pro svatby, narozeniny a jiná významná výročí.
Stylus umí brousit a řezat sklo
Stylus umí brousit a řezat sklo

Při práci oceníte také univerzální svěrák, který patří rovněž do produkce firmy Dremel.

Pepův Tip:

Vyrytý motiv je velmi efektivní jak na čirém, tak na barevném skle. Vybrušovaný motiv si nejprve nakreslete na arch papíru a ten vložte pod sklo. Podle předlohy poté vytvořte dekor.

Pokud vám tyto nápady a informace nestačí, více najdete na www.dremel.cz.

Publikováno: 4. 6. 2009, Autor: Elena a Dremel (text), Dremel (foto) , Profil autora: Redakce