Posuvné dveře – chytré řešení interiéru

Máte malý byt a nevíte co s dveřmi, které překážejí? Stále oblíbenějším řešením, jak získat více místa, je zasouvání dveří do zdi. Posuvné dveře se hodí do rodinných domů, panelových bytů i kanceláří. A oproti dveřím klasickým mají několik výhod.

Posuvné dveře – chytré řešení interiéru

Především díky nim získáte více prostoru, umožníte bezbariérový průchod, oživíte interiér, nově propojíte místnosti či je naopak oddělíte. Ať jsou otáčivé dveře v jakékoliv poloze, jsou bariérou. Posuvné dveře se celé skryjí ve zdi či v příčce, nepřekážejí a dovolují volný průchod. Jejich snadnou a bezpečnou manipulaci navíc ocení lidé s tělesným postižením, rodiče s malými dětmi i starší lidé. Pomocí motorizace a dálkového ovládání se otvírání dveří stane hračkou.

Do zdi či sádrokartonové příčky se dveře zasunou díky stavebnímu pouzdru, které na našem trhu nabízí hned několik firem. Technologicky vyspělá stavební pouzdra ECLISSE mají však jako jediná 20 patentů a jsou vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, zajišťujícího pevné spojení pouzdra se zdivem a zamezujícího praskání omítky. Pouzdra jsou také automaticky vybavena horní odnímatelnou kolejnicí.

A jaký typ stavebního pouzdra si vybrat? Například pro koupelnu je ideální zákryt, který schová dvoje dveře do jednoho pouzdra uprostřed. Získáte tak pohodlí i praktičnost – více užitného místa v bezprostřední blízkosti dveřního otvoru dovolí nové uspořádání koupelny. Vhodnou volbou pro oddělení obývacího prostoru od vstupní chodby či od kuchyně je zase dvoukřídlé pouzdro pro dveře proti sobě. Prostor se uvolní a bude jen na vás, při jakých příležitostech budete místnosti propojovat.

I díky teleskopu docílíte výhod sdíleného prostoru. A nejen to – propojením místností se zvětší objem prostoru s vydýchaným či znečištěným vzduchem a tím se sníží potřeba větrání (energetická úspora). Zlepší se také distribuce přirozeného světla do místnosti bez oken, interiér se prosvětlí.

Designovou řadu pouzder ECLISSE zastupuje bezobložkový Syntesis, cirkulár pro kruhové a půlkruhové dveře či systém Aurora umožňující posuv dveří po stěně.

Posuvné dveře ECLISSE– chytré řešení interiéru
Posuvné dveře ECLISSE– chytré řešení interiéru
Posuvné dveře ECLISSE– chytré řešení interiéru
Posuvné dveře ECLISSE– chytré řešení interiéru

Jakýmsi univerzálním řešením je pak jednokřídlé pouzdro, které se hodí do každé místnosti.

Při současné ceně metru čtverečního podlažní plochy je každá získaná plocha nedocenitelná. Minimalizace ploch velkých chodeb a vynucených mrtvých komunikačních prostorů kolem otáčivých dveří je proto nasnadě. Do systému ECLISSE můžete osadit jakýkoli typ dveří od standardních, masivních až po celoskleněné. Zabudování pouzdra ECLISSE nevyžaduje žádné náročné stavební úpravy, ti šikovnější z nás si pouzdro mohou zabudovat sami. Pouzdra je možno osadit do příček již od šíře 10 cm (dokončená síla stěny). A chcete-li se vyhnout zásahu do stavebních konstrukcí, je možné stavební pouzdro předsadit před stávající stěnu.

Více na www.eclisse.cz.
Autor: Eclisse ČR, s.r.o. (Tisková zpráva)

Související k tématu