reklama

Na Moravě je o hypotéky zájem

Ačkoliv by se mohlo zdát, že v současné nejisté době klesá zájem o stavění jak soukromé, tak s developery, situace se mění podle krajů. Tak například Jihomoravský kraj patří k regionům s nejstabilnější poptávkou po hypotékách.

Na Moravě je o hypotéky zájem

Zatímco za celou Českou republiku se v prvním čtvrtletí snížil objem poskytnutých hypotečních úvěrů občanům meziročně o 31 %, v Jihomoravském kraji byl rozdíl pouhých 15 %. Hypoteční banka včetně svých partnerů jako lídr trhu dokonce vykázala nárůst objemu poskytnutých hypoték v Jihomoravském kraji o 14 %, a to na 684 mil. Kč.

V prvním čtvrtletí roku 2009 bylo poskytnuto občanům v Jihomoravském kraji podle statistik Ministerstva pro místní rozvoj celkem 1115 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 1,89 miliardy korun. Za první čtvrtletí roku 2008 to bylo 1355 hypoték za 2,24 miliardy korun. Jihomoravský kraj byl tak na začátku roku regionem s nejmenším poklesem objemů poskytnutých hypoték.

Také v Brně je u klientů Hypoteční banky nejoblíbenějším produktem hypoteční úvěr do 85 % zástavní hodnoty nemovitosti s fixací úrokové sazby na 5 let. Přibližně 60 % schválených hypoték má pětiletou fixaci sazeb.

Stabilnímu zájmu o hypotéky na jižní Moravě pomáhá také pestrá nabídka nových i starších bytů. Například v Brně a okolí využívají zájemci hypotéku především na nákup bytu a rodinného domu. Z hlediska pozemků mají největší zájem o stavební parcely v severozápadní části od Brna, která je oblíbená především díky přírodě.

Ze statistik Hypoteční banky:

  • Jihomoravský kraj je z hlediska objemu druhým největším regionem hypotečního trhu za Prahou, v žádném z dalších krajů nebylo uzavřeno více než 1 000 hypoték za čtvrtletí.
  • Nejmladší klienti jsou právě z Jihomoravského kraje – více než čtvrtinu klientů loni tvoří lidé z věkové skupiny 25 až 29 let.

    Více informací naleznete na www.hypotecnibanka.cz

    Publikováno: 23. 6. 2009, Autor: Tisková zpráva, Homestyle (foto) , Profil autora: Redakce