Přirozeně lepší pocit

Asi každého stavebníka, nebo zájemce o stavění budoucího bydlení zajímá, jak co nejlépe zateplit stěny a střechu svého domu. Jednoduše a s velmi dobrým výsledkem se pracuje s minerální vlnou. Na trh ji dodává například společnost Knauf Insulation, která právě nyní představuje zcela novou řadu izolačních produktů ze zmíněné minerální vlny. Tyto výrobky se vyznačují nižším objemem obsažené energie a silnými ekologickými aspekty, jichž bylo dosaženo díky použití nové technologie ECOSE®Technology.

Přirozeně lepší pocit

Minerální izolace nové generace

Izolace z minerální vlny je dnes obecně považována za ekologicky nejméně náročný izolační materiál; tato novinka přírodní aspekt ještě posílí a učiní z minerální vlny jeden z nejvýznamnějších izolačních produktů budoucnosti.

Nové pojivo na přírodní bázi

Izolační produkty z minerální vlny, které vyrábí společnost Knauf Insulation pomocí nové technologie ECOSE®Technology, profitují z nového pojiva, které již neobsahuje formaldehyd. Vyrábí se z organicky obnovitelných materiálů namísto chemických látek na ropném základu. Odborně řečeno, konverzí organických materiálů do inertního polymeru vzniká neobyčejně silné pojivo, které pojí jednotlivé izolační prameny. Tato technologie byla vyvinuta jak pro produkty ze skelné, tak z kamenné minerální vlny. Ty se tak budou moci pochlubit silnějším ekologickým aspektem při zachování termálních, akustických a ohnivzdorných vlastností.

Lepší vzduch v interiéru

Nové produkty ze skelné a kamenné minerální vlny mají díky technologii ECOSE®Technology také zcela jiný vzhled. Nové pojivo dává izolační vlně výraznou, přírodní hnědou barvu. Produkty totiž neobsahují žádná přírodní barviva či bělidla. Nová minerální vlna se vyznačuje menší prašností a pojivo je až o 70 % méně energeticky intenzivní než tradiční pojiva. Rovněž výrobní emise byly podstatně redukovány. Jelikož se při výrobním procesu nepoužívá fenolu ani formaldehydu, nabízí tyto nové produkty oproti tradičním izolačním materiálům podstatně vyšší kvalitu vnitřního ovzduší v budovách, kde jsou instalovány.

Uvedení revoluční minerální izolace na nové trhy

Nová generace izolačních produktů ze skelné minerální vlny byla již úspěšně uvedena na severoamerickém trhu, ve Velké Británii a ve Španělsku. Od července jsou novinky ze skelné minerální vlny prezentovány také v Čechách a v dalších evropských zemích, přičemž produkty z kamenné minerální vlny přibudou vzápětí.

Testování v praxi

Produkty prošly komplexními a důkladnými testy, při nichž se zkoumaly jejich ekologické dopady i použitelnost v praxi. Výsledky těchto testů jasně ukazují, že produkty vyráběné na bázi technologie ECOSE®Technology zlepšují již tak vynikající vlastnosti běžných výrobků z minerální vlny. Stejně jako v případě všech produktů dodávaných společností Knauf Insulation, i tyto novinky vyhovují regionálním standardům, jako jsou například standardy ochrany zdraví a bezpečnosti, kvalita a značka CE, platné pro Evropu. V současnosti probíhají intenzivní testy na území České republiky (viz foto).

Testování v praxi
Testování v praxi
Testování v praxi
Testování v praxi
Testování v praxi
Testování v praxi
Testování v praxi
Testování v praxi
Testování v praxi
Testování v praxi

Již nyní můžeme říci, že realizační firmy, jež s těmito novinkami pracovaly, vyhodnotily novou minerální izolaci s technologií ECOSE®Technology jako izolaci, se kterou se lépe pracuje, je příjemnější na dotek a lze ji snáze aplikovat do konstrukcí.

Nová generace minerální izolace s ECOSE®Technology

Co bylo změněno:

 • izolace je příjemnější na dotek,
 • méně prašná,
 • bez vůně,
 • šetrnější k životnímu prostředí,
 • má přirozeně hnědou barvu.

  Co zůstalo zachováno:

  Vynikající izolační vlastnosti:

  • tepelné,
  • akustické,
  • protipožární,
  • paropropustnost.

   Více informací na www.Knauf Insulation.cz.

   Autor: Elena a Knauf Insulation (text), Knauf Insulation (foto)

   Související k tématu