Nadokenní překlad POROTHERM VARIO – volba zastínění i úspora energie

Stavíte rodinný dům a zvažujete, jak vyřešíte zastínění oken? Keramobetonový POROTHERM překlad VARIO od společnosti Wienerberger umožňuje instalaci venkovní rolety nebo žaluzie. Venkovní rolety a žaluzie poskytují řadu výhod, mezi něž patří například zvýšení zabezpečení domu nebo nižší náklady na energie potřebné na vytápění v zimě, či na klimatizaci v létě.

Nadokenní překlad POROTHERM VARIO – volba zastínění i úspora energie

POROTHERM nadokenní překladVARIO byl speciálně vyvinut pro stavby z kompletního cihlového systému POROTHERM. Protože disponuje stejnou výškou jako cihly, je použití při výstavbě velmi snadné.

Široké možnosti uplatnění nadokenního překladu

Díky široké nabídce délek od 1 až po 3,25 m poskytuje velké možnosti uplatnění při výstavbě. Vzhledem k tomu, že na stavbu je dopravován výhradně v ucelené dodávce, která obsahuje překlad i tepelně-izolační prvek, zaručuje správné provedení tepelné izolace. S překladem lze ručně manipulovat, takže na stavbu není nutné zajišťovat speciální techniku. VARIO je vhodný jak pro jednovrstvé zdivo bez zateplení o tloušťkách od 365 mm do 440 mm, tak ho lze využít pro domy s vnějším zateplením, tedy na vnitřní nosnou část obvodové stěny o tloušťce 240 nebo 300 mm.

Varianta pro rolety i žaluzie

Nadokenní překlad VARIO zaujme stavebníky už svojí cenou – ta je oproti stávajícímu řešení o 20 % nižší, což umožňuje snížit náklady na výstavbu. Jeho hlavní výhodou je ale možnost volby typu překladu dle plánované varianty zastínění okna. Konkrétně typ VARIO R je určen pro zabudování rolety, do VARIO Z patří žaluzie.

Varianta pro rolety i žaluzie
Varianta pro rolety i žaluzie
Varianta pro rolety i žaluzie
Varianta pro rolety i žaluzie

Šetřete a buďte v bezpečí

Žaluzie či rolety bydlení nejen zastíní a ochrání před hlukem z ulice, ale mají vliv i na spotřebu energií. Díky nim v zimě z domu neuniká tolik tepla a naopak v létě dovnitř nepronikne horko zvenčí. Významně tak lze snížit výdaje na vytápění a za klimatizaci. Rolety a žaluzie navíc patří mezi bezpečnostní prvky, jejich osazením lze získat výhodnější podmínky pro pojištění domu.

Přehledné označení

Přestože jsou POROTHERM překlady VARIO k dispozici v rozměrech od 1 až do 3,25 m, lze na stavbě rychle, jednoduše a bez metru zjistit, o jakou délku se jedná. Stavebníci tuto informaci najdou uvedenou vždy přímo na překladech i tepelně-izolačních prvcích, které jsou nedílnou součástí dodávky.

Montáž zvládnete i sami

Při instalaci rolet či žaluzií stavebníkům pomůže výrobcem přiložený návod. Montáž i údržba stínicí techniky jsou ve srovnání s konkurenčními výrobky o poznání jednodušší. Koncový zákazník – stavebník – bez problémů sám zvládne správné osazení překladů na rodinném domě. Překlady VARIO jsou výrazně lehčí a umožňují tak snazší manipulaci. Díky komplexnosti dodávky se při montáži zastínění nemusí stavebníci obávat žádných dalších nepředvídaných nákladů.

Více informací naleznete na www.wienerberger.cz.

Autor: Wienerberger (Tisková zpráva)

Související k tématu