reklama

Inovované ruční okružní pily pro kutily

Na chatách, chalupách i kolem rodinných domků je neustále plno práce, nezáleží na tom, jestli je jaro, léto nebo zda mrzne až praští. Kutil má vždy co dělat, a když zrovna nemusí opravovat nebo stavět terasu, nařezat fošnu, rád se zavře v dílně a něco vyrábí, hezky česky řečeno „kutí“. Radost mu proto určitě udělá nová okružní pila, třeba novinky od firmy Bosch PKS 55A, PKS 66A.

Inovované ruční okružní pily pro kutily

Nové okružní pily Bosch, model PKS 55A a PKS 66A, nabízejí dokonalé ovládání a větší přesnost při řezání díky své optimální kombinaci funkčnosti, designu a ergonomiky. Novátorské prvky nazvané „CleanSystem Box”, „CutControl” a „GuideRail System” navíc usnadňují kutilům práci.

Inovované ruční okružní pily pro kutily
Inovované ruční okružní pily pro kutily
Inovované ruční okružní pily pro kutily
Inovované ruční okružní pily pro kutily
Inovované ruční okružní pily pro kutily
Inovované ruční okružní pily pro kutily

Co je co

Co je co
Co je co

Asi každý, kdo někdy něco řezal, potvrdí, jak nepříjemný je úklid pilin. Nový lapač „CleanSystem Box“ zachycuje piliny produkované při řezání a tím udržuje pracoviště v čistém stavu. Uživatel pouze připevní lapač přímo na otvor pro odsávání prachu na pile. Rotace pilového kotouče a optimalizované navádění vzduchu pomáhají dopravovat piliny do lapače. Tím se linie řezu na obrobku trvale čistí od pilin.

Co je co
Co je co

Také dlouhý rovný řez dělá kutilům i profesionálům často potíže. Tento problém je vyřešen. Funkce CutControl je dalším prvkem, který nabízejí okružní pily PKS 55A, PKS 66A a PKS 66AF od firmy Bosch. Jde o funkci řízení řezu „CutControl”, tedy o zřetelně viditelnou rysku na vodící desce a průhledný výklopný nástavec. Ten vede pilu přesně a rovně, jako v linii řezu, vyznačené laserem. Funkce „CutControl” umožňuje jedinečnou orientaci a přesné řezání.

Co je co
Co je co

Velmi přesné řezání umožňuje také systém vodicích lišt „Guide Rail System”, což je drážka zakomponovaná do vodicí desky okružní pily. Spolu s pružinou na vodicí liště umožňují provádět čistý podélný řez.

Kompaktní, dynamický a efektní design nových ručních okružních pil firmy Bosch také zajišťuje pohodlnější práci. Optimální poměr váhy a velikosti tyto pily zmenšuje a činí je lehčími než prakticky všechny modely v jejich třídě.

Optimální řízení pily během řezání je navíc zajištěno ergonomicky tvarovanými držadly, z nichž každé je opatřeno velkoplošným pogumovaným obložením, snadno dostupnými funkcemi, přehledným a přesným nastavením hloubky a také symetrickou pojistkou pro trvalý chod.

Ruční okružní pily mají také „měkký start“, který zajišťuje extrémně hladký, plynulý rozběh pily.

Pily mají motory o výkonu 1200 wattů (PKS 55A) nebo 1600 wattů (PKS 66A). Pilovými kotouči o průměru 160 milimetrů (PKS 55A) nebo 190 milimetrů (PKS 66A) podporují tyto nové ruční okružní pily všechny konvenční pilařské aplikace až do hloubky řezu 55 a 66 milimetrů v daném pořadí. Je také možné provádět zanořování uprostřed materiálu, což je velice užitečné například při vyřezávání otvoru pro dřez do pracovní desky a podobně.

Pily jsou v obchodech k dostání od července tohoto roku. Více informací o těchto produktech najdete na www.bosch.cz.

Publikováno: 27. 8. 2009, Autor: Elena a Bosch (text), Bosch (foto), Profil autora: Redakce