reklama

Drátěný koš s březovou ozdobou

Na podzim a na jaře se v zahradě provádějí podobné práce. Jestli jste právě trávník a kameny zbavili mechu, využijte ho a odpočiňte si při výrobě hezké dekorace. Nenechte se zmást použitými květinami. Vybírejte si je podle sezony. Narcisy sice patří k jaru, ale vy vsaďte do tašky třeba macešky, které se také vysazují zjara a na podzim. A nebojte se použít třeba řezané květy. Pod mech do zeminy schováte i malé lahvičky nebo zkumavky s vodou, ve kterých vydrží čerstvé několik dní.

Drátěný koš s březovou ozdobou

Budete potřebovat kousek pletiva (rabicky) asi o rozměru 50×60 cm, stříbrný drát o tloušťce 0,3 mm, březové větvičky, mech, kůru ze stromů, 5 rostlinek macešek (na jaře třeba použijte narcisy), břečťan, zeminu.

Z pletiva odstřihněte pruh velký 25×50 cm, boční díly koše vystřihněte z pletiva také. Při stříhání jednotlivých dílů přidejte na šev vždy kolem dokola jedno oko pletiva. Nenechejte vyčnívat žádný kousek drátu, všechny konce ohněte. Jednotlivé díly kleštěmi spojte a vytvarujte jako koš.

Okraje ozdobte březovými větvičkami (o průměru 2 cm, okraj silný až 2,5 cm). Větvičky pak omotejte stříbrným drátkem. Z březových větviček vytvarujte ucha a připevněte je drátem na koš. Kolem každého ucha omotejte několik březových větviček a vše zpevněte drátkem.

Koš vyplňte mechem a dolů do koše položte kůru. Kůra zabraňuje zadržování vlhkosti a uhnívání mechu. Do koše nakonec vsypte zeminu a do ní vysaďte květiny. Na jaře a na podzim se hodí macešky. Narcisy a jiné cibuloviny použijte pouze v případě, že koš vyrábíte v jarní sezoně.

Připraveno ve spolupráci s nakladatelstvím Anagram.

Publikováno: 13. 9. 2009, Autor: Elena a TOPP (text), TOPP (foto), Profil autora: Redakce