reklama

Rádio ve zdi

Také rádi relaxujete po namáhavém dni v horké vaně s aromatickým olejem nebo bylinkovým extraktem? Potřebujete k tomu dobře vybavenou, nejlépe hydromasážní vanu a již zmíněné přísady. Pokud si k tomu chcete ještě pustit příjemnou hudbu, poslechnout zprávy nebo si zopakovat poslední lekci angličtiny, potřebujete si do koupelny vzít rádio či přehrávač. Ale kam s nimi, aby vám třeba nespadly do vany? Přesuňte rádio do zdi.

Rádio ve zdi

Že se vám do tenké příčky nepodaří přístroj usadit? Ale ano, řešení je totiž velmi jednoduché. Stačí rádio instalovat do zdi, tedy do běžné elektroinstalační krabičky ke spínači či zásuvce, nebo úplně samostatně. Nemáme samozřejmě na mysli váš radiomagnetofon. Rádiem se v tomto případě rozumí zesilovač s tunerem FM z nabídky společnosti ABB.

Rádio ve zdi
Rádio ve zdi

Tento nový přístroj umožňuje naladit a do své paměti uložit až 8 stanic z FM pásma 88-108 MHz (názvy stanic se zobrazují) a s využitím pomocných zařízení lze také připojit externí zdroj zvuku (MP3 přehrávač apod.), který se poté objevuje jako devátá stanice. Zesilovač je vybaven displejem s RDS informacemi a podsvětlením, jehož režim lze nastavovat – například na stále zapnuto, nebo na automatické vypnutí po dvaceti vteřinách.

Rádio ve zdi
Rádio ve zdi

Důležitou vlastností je způsob napájení – zesilovač má svůj interní zdroj a připojuje se přímo na 230 V, tedy bez nutnosti složitého drátování. Jeho instalaci zvládne každý elektrikář a lze jej relativně snadno přidat i do stávající elektroinstalace. Anténu nahrazují vodiče k reproduktorům, příp. lze připojit dodatečnou anténu v podobě samostatného vodiče pod omítkou. Velkým krokem směrem k uživatelskému komfortu je ovládání pomocí krytu s tzv. plovoucí klapkou, které je velice jasné a jednoduše příjemné včetně nápovědy.

Díky jednoduché koncepci a snadnosti užívání a montáže je toto „rádio“ předurčeno právě pro malé a jednoduché instalace zejména v kuchyních, koupelnách nebo WC. V případě využití v jiných prostorách, například v ložnicích, lze využívat i funkci buzení nebo funkci „sleep“, tj. hudbu na usnutí.

Rádio ve zdi
Rádio ve zdi

K zesilovači je možno připojit jeden nebo dva reproduktory různých typů. Nejjednodušší je reproduktor zapuštěný (2 W), který lze umístit do rámečků jako samotný zesilovač. Pro větší místnosti lze použít reproduktor vestavný (6 W) pod omítku nebo do stropních podhledů, který existuje i v provedení do vlhkých prostor (např. sauny). Zesilovač lze vybrat z několika designových řad spínačů a zásuvek ABB v mnoha barevných kombinacích. Pro rozsáhlejší instalace rozvodu zvuku v bytě či domě lze pak tento zesilovač s digitálním tunerem kombinovat s dalšími přístroji systému Audioworld.

Více informací získáte na www.abb-epj.cz.

Publikováno: 19. 12. 2009, Autor: Elena a ABB (text), Teiko a ABB (foto) , Profil autora: Redakce