reklama

Přijďte si hodit sekerou

V sobotu 8. května od 10 hodin ve vesničce Mlázovy pořádá Vláďa Vácha čtvrtý ročník dřevorubecké soutěže Mlázovská sekera. Odstartuje i nultý ročník seriálu Česká sekyra 2010. Češi jsou národ kutilů, chatařů a chalupářů, takže snad každý z nás někdy držel v ruce sekeru nebo pilu. Popularita různých profesionálních a poloprofesionálních soutěží sice stále roste, ale chlap, který dělá v lese se jich až na výjimky nemá možnost zúčastnit kvůli časové i finanční náročnosti. A právě těmhle chlapíkům je Česká sekera určena.

Přijďte si hodit sekerou

Za vším stojí několikanásobný vicemistr ČR v práci s motorovou pilou, český reprezentant a velký nadšenec ing. Jiří Vorlíček. Jirka je m.j. také výrobcem dvoubřitých seker a i ve své profesi má k těžbě a zpracování dřeva blízko. Pro závodníky, kteří se rekrutují většinou z profesionálních dřevorubců, připravuje už řadu let soutěže vycházející z pravidel soutěží mezinárodních, divákům nabídne atraktivní doplňkový program. Každý, kdo přijde si může vyzkoušet hod dvoubřitou sekerou na cíl, řezání pilou břichatkou a mnoho dalších netradičních kratochvílí. Nutno podotknout, že veškeré sekery a pily patří Jirkovi, který je vzorně nabrousí a připraví, abychom mu je před jeho očima ničili. Inu, opravdový nadšenec!

Standa Berkovec, další z otců Sekery, je muž mnoha profesí a tváří a hlavně člověk, který miluje přírodu a Šumavu zvlášť. Spolu s Jirkou Vorlíčkem se seznámili při televizním natáčení a už dlouhá léta spolupracují. Dřevo v lese roste pomalu, i seriál se rodil několik let. Seriál má smysl jen tehdy, když mají závodníci možnost se zúčastnit více akcí, a tak promluvit i do celkového pořadí. Proto se rozhodli letos spojit tři akce regionálně blízké s tím, že pro rok příští už plánují celostátní soutěž s vyvrcholením na stále nejpopulárnější výstavě u nás, na Zemi živitelce 2011.

Aby řezání a sekání nebylo tolik, mohou se diváci těšit na soutěž „ O nejrychlejšího vrtáka“ připravenou se společností Krinner – zemní vruty. Nejde o vědomostní soutěž, ale opravdu o nejrychlejší zavrtání zemního vrutu.

Přijďte si hodit sekerou na Českou sekeru
Přijďte si hodit sekerou na Českou sekeru
Přijďte si hodit sekerou na Českou sekeru
Přijďte si hodit sekerou na Českou sekeru

Dalším partnerem je společnost IZIP – elektronická zdravotní knížka. Proč? Protože tahle zdánlivá maličkost, která je navíc zdarma, pomáhá, když se nám něco víc vymkne z ruky. Lékař ze záchranky, pokud elektronickou zdravotní knížku vlastníme, má na místě okamžitý přístup k našim zdravotním záznamům, a to v mnoha případech může předejít nepříjemnostem a dokonce někdy i zachránit život.

Podrobnosti naleznete na ceskasekera

Publikováno: 4. 5. 2010, Autor: Martin Čepela a CERBIATTO TV s.r.o.(foto a text), Profil autora: Redakce