reklama

Šicí stroj, který šetří vaše oči

Také máte při navlékání nitě do jehly pocit, že máte moc krátké ruce? Mžouráte přes brýle a říkáte si, proč už na to někdo něco nevymyslí. Pokud máte stejný problém s jehlou a nití u šicícho stroje, možná vás zaujme Singer Curvy - stroj, který mimo dalších užitečných funkcí umí sám navléknout nit do jehly.

Šicí stroj, který šetří vaše oči
Šicí stroj SINGER CURVY, který šetří vaše oči
Šicí stroj SINGER CURVY, který šetří vaše oči

Vždycky mi přišlo srandovní, když moje babička s brýlemi na špičce nosu mžourala na konec niti a z úst se jí linuly výrazy ne zrovna vhodné pro dámu. Nakonec zavolala mne, nitka prolítla jehlou a pak už jsem se jen dívala, jak babi šlape a stroj si zpívá (mimochodem, taky "singrovka", doteď na ní sešívám kůži a plachtovinu a zas moje dítko prosí, jestli si smí šlápnout).

Šicí stroj SINGER CURVY, který šetří vaše oči
Šicí stroj SINGER CURVY, který šetří vaše oči

Po čase jsem radila mamce, ať si prodlouží ruce, že jí to navlíkání půjde líp...no a teď si říkám, to máš za to...když se hrbím u stroje a ne a ne se trefit. A to už vůbec ani nemluvím o tom, kolikrát se mi povedlo nit cestou od špulky do jehly zamotat přes všelijaké ty háčky, očka, páčky a další „pidičudlíky“, kterými se musí nit při navlékání do stroje protáhnout.

Samozřejmě, že při ručním šití už jsem se naučila používat navlékátko s drátkem, což zkouším u stroje také, ale umím si představit, že pokud bych si měla koupit nový, budu uvažovat i o pohodlí samonavlékacího.Takovým šikulou je šicí stroj Singer Curvy.

Co dělá šicí stroj SINGER CURVY výjimečným?

Co dělá šicí stroj SINGER CURVY výjimečným?
Co dělá šicí stroj SINGER CURVY výjimečným?
Co dělá šicí stroj SINGER CURVY výjimečným?
Co dělá šicí stroj SINGER CURVY výjimečným?

Šicí stroj SINGER CURVY vás osvobodí od dvou největších neduhů, které ztrpčují šití už od dob vynálezu šicího stroje — navlékání niti a navíjení cívek. Systém navlékání nitě SwiftSmart je v podstatě kombinací navlékání nitě do stroje a převlečení nitě do samotné jehly, přičemž k tomu všemu vám stačí stisknout jediné tlačítko. Snad nemůže být pochyb o tom, že takový systém je o mnoho rychlejší a snadnější, než navlékání nitě u klasických šicích strojů. A k tomu ještě máte k dispozici dalšího nového pomocníka – systém navíjení spodní niti Drop & Sew. Stačí pouze do stroje vložit cívku a začít šít.

Jak funguje systém navlékání nitě?

U klasických šicích strojů bylo navlékání nitě doslova vědou – nejdříve musela krejčová navinout nit na cívku, pak ji vést různými očky a kanálky, převlíkat ji nahoru a dolů, aby ji nakonec provlékla očkem jehly. S novým systémem SwiftSmart stačí konec niti vložit z cívky do kanálku umístěného na přední straně šicího stroje a systém ji po útrobách stroje převleče za vás. Dokonce se nemusíte trápit ani nad navlečením nitě do očka jehly – toto klidně přenechte systému automatického navlékání jehly.

Na jaké druhy šití je Singer Curvy vhodný?

Kreativitě uživatele se nekladou žádné meze - SINGER CURVY lze použít k běžnému domácímu využití i k uměleckému šití.

V současnosti jsou v nabídce dva modely Singer Curvy: 8763 a 8770, které se liší počtem druhů stehů a dalších programů, takže ten, který je vhodný právě pro vás, by vám měl pomoci vybrat zkušený prodejce.

Více informací o šicích strojích a nejen o nich, se dozvíte na www.singer.cz

Publikováno: 26. 5. 2010, Autor: Singer (text), Petra (text a foto) , Profil autora: Redakce