reklama

Letní Flora Olomouc 2010

Plánujete dlouhodobě, co budete dělat v létě, kam pojedete a na co se podíváte? Pak si zaškrtněte v kalendáři, že ve dnech 19. až 22. srpna se brány Výstaviště Flora Olomouc otevřou zahradnické akci s nejdelší tradicí u nás – letní etapě mezinárodní výstavy a veletrhu FLORA OLOMOUC.

Letní Flora Olomouc 2010

Tvůrci hlavní expozice v pavilonu A se letos opět nechali inspirovat přitažlivým tématem. Velká přehlídka květin vrcholného léta, kterou pro letní Floru připravuje Český zahrádkářský svaz, promění prostory největšího výstavního pavilonu v duchu letošního motta výstavy „Móda v květech“ na netradiční květinový módní salon. Expozice jiřinek, růží, gladiol, lilií či balkonovek doplní horké módní novinky. Móda ovlivní také letní floristické klání – aranžéři budou tentokrát soutěžit o nejlepší květinovou přízdobu společenského oděvu.

K návštěvnicky atraktivním bude patřit expozice trvalek českých perenářů a přehlídka léčivých, aromatických a kořeninových rostlin. Novinkami, biokořením a prodejem rostlin, osiv, literatury, bylinných čajů, tinktur a odborným poradenstvím se zde představí také členové známého Sdružení pěstitelů a zpracovatelů léčivých, aromatických a kořeninových rostlin PELERO CZ.

Pro užitečné rady si budou moci zájemci zajít i do zahrádkářské poradny. Návštěvu pavilonu uzavře posezením v zahrádkářském „sklípku“ s cimbálem a moravským vínkem.

Letní Flora Olomouc 2010
Letní Flora Olomouc 2010
Letní Flora Olomouc 2010
Letní Flora Olomouc 2010

Pavilon E bude patřit tradičnímu zelenému „rámu“ pestrobarevných letních přehlídek - okrasným dřevinám Svazu školkařů ČR. Živé exponáty doplní ještě výstava Strom roku pořádaná ve spolupráci s Nadací Partnerství. Po dvouleté přestávce se na výstavišti opět představí Unie botanických zahrad ČR.

Expozice „Rostliny okolo nás“ překvapí návštěvníky pestrou ukázkou flory, která nás denně obklopuje – od kopřiv a lučních travin až po vodní rostliny, či exotické kaktusy a orchideje.

Na letní Floře Olomouc si přijdou na své nejen obdivovatelé květin, ale také zahrádkáři, zahradníci a kutilové. V pavilonu G a na volných plochách výstaviště na ně čeká bohatá nabídka LETNÍCH ZAHRADNICKÝCH TRHŮ, pro zájemce budou zdarma otevřeny sbírkové skleníky výstaviště s exotickými zajímavostmi, botanická zahrada výstaviště a Univerzity Palackého a na scéně Samba je připravený zábavný doprovodný program s hudbou i módními přehlídkami.

Letní Flora Olomouc 2010
Letní Flora Olomouc 2010
Letní Flora Olomouc 2010
Letní Flora Olomouc 2010

Brány výstaviště budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin. Podrobnější informace jsou pro vás připraveny na: www.flora-ol.cz.

Publikováno: 11. 7. 2010, Autor: Výstaviště Flora Olomouc (text a foto) , Profil autora: Redakce