reklama

Baumit otevřel nový výrobní závod

Výrobce stavebních hmot, společnost Baumit, dne 2. září 2010 slavnostně otevřel v severomoravských Dětmarovicích nový závod na výrobu suchých maltových a omítkových směsí. Podnik má výrobní kapacitu 300 tisíc tun ročně a do budoucna plánují další rozšíření výroby.

Baumit otevřel nový výrobní závod

O krok blíž k zákazníkům

Hlavním důvodem výstavby byly chybějící výrobní kapacity společnosti Baumit v severomoravském regionu, cílem pak rychlejší a efektivnější logistika dodávek. Bonusem pro oblast, která se potýká s vysokou nezaměstnaností, je vznik nových pracovních míst.

O krok blíž k zákazníkům
O krok blíž k zákazníkům

Minimální zátěž pro okolí

Kamenivo, které se ve zdejší výrobně zpracovává, pochází výhradně z regionálních zdrojů. Místo výstavby vedle stávající elektrárny bylo zvoleno tak, aby nedošlo ke znehodnocení orné půdy, pastvin či místa vhodného pro občanskou výstavbu. Vlastní výstavba probíhala od počátku roku 2008 a před Vánoci z výrobní linky sjela již první paleta hotových výrobků.

Zkušební provoz probíhal od února do září loňského roku, v říjnu 2009 pak proběhla úspěšná kolaudace. Ta potvrdila, že závod splňuje nejpřísnější evropské předpisy na ochranu životního prostředí.

Rozšíření výroby je již v plánu

Jsou připraveny plány na zvýšení denní produkce i rozšíření vyráběného sortimentu. V závodu se prozatím vyrábí zdicí malty, potěry, různé typy omítek včetně sádrových, a celá řada na našem trhu jedinečných produktů s příměsí alfapolohydrátů. Kromě produkce suchých směsí by v horizontu 3 až 5 let měla v Dětmarovicích vyrůst moderní jednotka na výrobu pastózních omítek a fasádních barev v uzavřeném technologickém cyklu šetrném k životnímu prostředí.

Více se dozvíte na www.baumit.com

Publikováno: 18. 9. 2010, Autor: Baumit (tisková zpráva), Profil autora: Redakce