reklama

Pracovní stanice Bosch pro přesné řezání

Pokládali jste podlahu a potřebovali přiřezat parkety nebo laminát, ale najednou jste měli plné ruce práce s tím, abyste udělali přesný řez? Pak jistě přivítáte novinku od firmy Bosch v podobě dobře ovladatelné pracovní stanice PLS 300. Jde o vysoce flexibilní modulární systém, který využijete při vedení řezu dřevem, hliníkem nebo plastem.

Pracovní stanice Bosch pro přesné řezání

Jednoduše řečeno: je výborná pro všechny materiály, na kterých lze pracovat s kmitací pilou. Stanice PLS 300 dobře a přesně zkrátí dřevěné panely nebo hranoly, a to do šířky 31,5 centimetrů a tloušťky 30 milimetrů. Chcete si vyrobit rámeček? Na stanici zvládnete šikmý řez do úhlu ± 45 º.

Pracovní stanice Bosch pro přesné řezání
Pracovní stanice Bosch pro přesné řezání

Jestliže například pokládáte podlahovou krytinu, můžete s tímto produktem řezat rychle, bezpečně a rovně již výše zmíněné parkety, laminát, soklové podlažní lišty a dokonce také pásový hliník.

Tajemství přesnosti

Tajemství přesnosti
Tajemství přesnosti

Přesného řezání lze docílit díky pracovní stanici, sestávající z hliníkového vodicího kanálu, který vede základní deskou kmitací pily a tudíž také pilový plátek. Současně také drží obrobek pevně na svém místě. Tento vodicí kanál je možné přesně nastavit podle snadno čitelné stupnice, doraz pro obrobek na pile PLS 300 je možné symetricky prodloužit pomocí dvou standardně dodávaných modulů.

Tajemství přesnosti
Tajemství přesnosti

Pokud potřebujeme pracovat na dlouhých obrobcích, lze jej prodloužit asymetricky, protože k dispozici jsou dvě standardně dodávané podpěrky, které pomáhají uživateli při řezání delších obrobků.

Při řezání výkrojků je možné odmontovat vodicí kolejničku i unášecí segment. Když provádíte rozřezávání, dají se podpěrky nainstalovat na držák vodicí kolejničky. Stolní pila PLS 300 je v obchodech k dostání od září. A ještě zbývá dodat, že tato univerzální podpora se dá použít pouze s kmitacími pilami Bosch (PST).

Více informací získáte na www.bosch.cz.

Publikováno: 27. 9. 2010, Autor: Elena a Bosch (text), Bosch (foto) , Profil autora: Redakce