reklama

Roca pomáhá šetřit vodou

Společnost Roca, dodavatel koupelnového vybavení, oficiálně zahájila v pražském kině Světozor činnost nadace We Are Water v České republice. Praha se tak stala součástí celosvětového zahajovacího ceremoniálu nadace, který prakticky současně proběhl ve dvaceti městech po celém světě – například v Bombaji, Sao Paulu, Paříži, Šanghaji, Moskvě, Bejrútu nebo Londýně.

Roca pomáhá šetřit vodou

Účastníci pražského setkání nadace We Are Water zároveň shlédli premiéru filmu „Aral. The Lost Sea“ (Aral. Ztracené moře) režisérky Isabel Coixetové, který zaujal již na mezinárodním filmovém festivalu v San Sebastianu 21. září 2010. Dokument je vůbec první aktivitou sponzorovanou nadací We Are Water. Současně je ukázkou typu spolupráce, o kterou nadace We Are Water usiluje ve spojení s umělci (filmaři, zpěváky, herci atd.) a nevládními organizacemi, které se rovněž snaží zvyšovat povědomí o celosvětové problematice nedostatku vody.

Dokument „Aral. The Lost Sea“ postupně uvidí i účastníci festivalů pořádaných po celé České republice: Ekofilm, 4.–10.10. 2010, České Budějovice a Český Krumlov; Caminos Karlovy Vary, 5.–7.11. 2010; Rajbas Outdoor, 19.–21.11. 2010, Blansko; Expediční kamera – putovní filmový festival (únor – březen 2011).

Roca zahájila činnost nadace We Are Water
Roca zahájila činnost nadace We Are Water

O nadaci We Are Water

Nadace We Are Water je jednou z iniciativ společnosti Roca, která se již od svého založení věnuje otázkám ochrany životního prostředí, ať již se jedná o vlastní produkty, nebo o výrobní postupy. Úsilí společnosti Roca o odpovědné zacházení s vodou získalo založením nadace We Are Water nový rozměr.

Nadace si určila dva hlavní cíle: zvyšovat povědomí mezi institucemi i ve veřejnosti o nutnosti budovat novou kulturu šetrného zacházení s vodou, která by umožnila hospodářský rozvoj a trvale udržitelné světové zásoby vody. Druhý cíl se týká přímého zapojování do projektů zaměřených na zmírňování negativních dopadů nedostatku vhodných zdrojů vody. Nadace může vyvíjet aktivity v oblasti infrastruktury, vzdělávání, ochrany zdraví a výzkumu.

O společnosti Roca

Koncern Roca se zabývá návrhem, výrobou, prodejem a marketingem výrobků do koupelen, ať již se jedná o oblast architektury, novou výstavbu nebo design interiérů.

Roca nepřetržitě vytváří a vyvíjí nové technologie k ochraně životního prostředí. Úsilí v této oblasti se týká nejen výrobních postupů, jako je např. Eco-Roca, ale i vývoje nových výrobků přispívajících k šetření vodou, mezi které patří unikátní umyvadlo s klozetem W+W.Nadace We Are Water je iniciativou dokládající úsilí společnosti Roca o trvalou udržitelnost přírodních zdrojů, která je jednou z klíčových podnikatelských zásad firmy Roca.

Další informace o projektech, cílech a aktivitách nadace We Are Water najdete na stránkách www.wearewater.org

Publikováno: 10. 10. 2010, Autor: Roca (text a foto) , Profil autora: Redakce