reklama

Multifunkční přístroj PMF 10,8 LI společnosti Bosch

PMF 10,8 LI vám umožní přesnou práci i v tom nejzazším rohu. Jejich tvar je pro nedostatek místa jako stvořený – fungují i blízko podlahy či stěny. Díky tomu jste s multifunkčním nářadím PMF oproti běžnému elektrickému nářadí jasně ve výhodě. I když nemáte v  blízkosti síťovou zásuvku, je díky lithium-iontové technologii neustále připravené k použití.

Multifunkční přístroj PMF 10,8 LI společnosti Bosch

Bosch PMF 10,8 LI je prvním oscilačním přítrojem s lithium-iontovým akumulátorem pro kutily. Tento všestranný renovační pomocník umožňuje uživateli rychle a bez námahy brousit, řezat a škrábat. Speciální řezy pilou v kuchyňských linkách, zakracování dřevěných zárubní, parket, měděných trubek, vyčnívajících hřebíků nebo šroubů je pouhých pár ukázek toho, pro co je možné přístroj Bosch PMF 10,8 LI využít. Práci usnadňuje také ergonomika tohoto multifunkčního přítroje s obzvláště malým úchopovým obvodem a velkým pogumovaným povrchem. Uživatel po celou dobu drží přístroj jistě a pevně – dokonce i při práci ve stísněných prostorách.

Přístroj Bosch PMF 10,8 LIčerpá energii ze svého lithium-iontového akumulátoru. U těchto akumulátorů nedochází prakticky k žádnému samovybíjení a lze je kdykoliv znovu nabít, protože netrpí paměťovým efektem. Tento přístroj je proto stále připravený k použití i poté, co nebyl používán po dlouhé měsíce. Firma Bosch vyvinula energeticky úspornou technologii „Eco Electronic” pro dlouhý pracovní chod akumulátoru:PMF 10,8 LI čerpá při zatížení veškerou energii pouze z akumulátoru. K snadnějšímu přesnému postavení nástroje na obrobek také přispívají nízké otáčky bez zatížení. Jakmile dosáhne nabití akumulátoru dolní hladiny, informuje indikátor hladiny nabití uživatele o nutností znovu nabít akumulátor. V průběhu krátkých přestávek lze v nabíječce stále dokola dobíjet náhradní akumulátor. Pro každý úkol je k dispozici vhodné příslušenství. Firma Bosch dodává nástroj s brusnou delta deskou k broušení se šesti archy brusného papíru, pilovým listem na dřevo a kov a pilovým listem pro35 milimetrů.

Multifunkční přístroj Bosch PMF 10,8 LI
Multifunkční přístroj Bosch PMF 10,8 LI

Pomocí „delta“ brusné desky můžete s přístrojem Bosch PMF 10,8 LI provádět broušení na menším povrchu nebo v rozích. Trojúhelníková brusná deska má lehce zaoblené okraje a umožňuje čisté broušení i na okrajích a polodrážkách. Pohodlí zajišťuje suchý zip pro rychlou výměnu brusných papírů. Pilový nástavec se středovým prolisem je vhodný pro řezání dřeva, plastu, omítky a kovů. Dokáže také řezat tvrdší materiály jako jsou kovové lišty nebo kolejničky na záclony. Pilový nástavec se stupnicí je vhodný pro hloubkové řezy.

Kutil si může seřizovat rychlost kmitů (oscilace) pomocí plynulé předvolby rychlosti, která umožňuje specifické opracování materiálu. Nový motor s výkonem téměř 200 wattů zajišťuje vysoký výkon. Příslušenství pro každou aplikaci lze nasadit rychle: vyšroubujete šroub, vyměníte nástavec a opět šroub utáhnete.

Bosch PMF 10,8 LI je k dostání v maloobchodních prodejnách od října 2010.

Více informací naleznete na www.bosch-do-it.cz

Publikováno: 10. 11. 2010, Autor: Bosch (text a foto) , Profil autora: Redakce