reklama

Pistole na tavné lepidlo PKP 7,2 LI od Bosch

Máte doma malé dítě a spousty rozbitých hraček? Nemusíte je vyhazovat, použijte na ně horkovzdušnou pistoli, která je důležitým pomocníkem při jejich opravě. Jednu takovou nabízí i firma Bosch. Tato akumulátorová horkovzdušná pistole je vždy a všude připravená k použití již po 15 sekundách a pracuje 45 minut na jedno nabití akumulátoru. Má elektronicky regulované topné prvky pro konstantní pracovní teplotu a vyznačuje se citlivým dávkováním lepidla. Usnadněte si lepení!

Pistole na tavné lepidlo PKP 7,2 LI od Bosch

Pistole na tavné lepidlo Bosch PKP 7,2 LI umožňuje bezkabelové tepelné lepení. Tento přístroj lepí prakticky všechno, aniž by potřeboval kabelovou zástrčku: plast, kov, sklo, papír, kámen, keramiku, dřevo, korek, pěnu, kůži a tkaniny. Integrovaný 7,2 V lithium-iontový akumulátor zajišťuje požadovanou energii. U tohoto akumulátoru nedochází prakticky k žádnému samovybíjení, takže lepidlo je stále připraveno k použití i poté, co nebylo několik měsíců používáno. Díky této lepicí pistoli, špičce technologie mezi přístroji s lithium-iontovým akumulátorem, se otevírá nový rozměr v oblasti tepelného lepení.

Tavná pistole PKP 7,2 LI Bosh – specifikace
Tavná pistole PKP 7,2 LI Bosh – specifikace

Díky novému topnému tělesu a výkonnému akumulátoru nabízí pistole Bosch PKP 7,2 LI také extrémně krátkou dobu zahřívání - kratší než 15 sekund. Proto je tato pistole ideální pro okamžitou opravu předmětů jako jsou rozbité vázy, keramické mísy nebo drobné části dřevěného nábytku. Je to neuvěřitelně snadné díky ergonomickému přístroji, vážícímu pouhých 300 gramů. Pistole na tavné lepidlo se zapíná stisknutím tlačítka, přičemž zelená LED dioda signalizuje, kdy je pistole připravena lepit, a pak můžete velkou dávkovací spouští lepit jak velké, tak i malé plochy. Další výhodou designu tohoto nového přístroje je, že pistole odkapává mnohem méně nežli jiné modely.

Jako v případě všech přístrojů s lithium-iontovým akumulátorem nedochází u akumulátoru prakticky k žádnému samovybíjení, takže přístroj podává okamžitě plný výkon i poté, co nebyl dlouhé měsíce používán. Čištění lepicí pistole také zabere málo času.

Energie plně nabitého akumulátoru v pistoli Bosch PKP 7,2 LI postačí ke 45 minutám lepení. Pokud hladina nabití klesne pod 30 procent plné kapacity akumulátoru, signalizuje LED dioda, že bude brzy nutné akumulátor znovu nabít. Akumulátor se nabíjí na nabíječce s integrovanou odkapovou vaničkou. Baterie navíc nemá žádný paměťový efekt, takže ji je možné nabíjet kdykoliv, aniž by se uživatel musel smiřovat se snížením výkonnosti baterie.

Velmi šikovná pistole Bosch PKP 7,2 LI je k dostání v maloobchodních prodejnách od letošního října.

Více na www.bosch-do-it.cz

Publikováno: 18. 11. 2010, Autor: Bosch (text a foto) , Profil autora: Redakce